Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezzek ügyfeleket...

Hogyan szerezzek ügyfeleket ingatlanfotósként?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el egy saját vállalkozást ingatlanfotósként Budapesten, és nagyon nehezen megy az ügyfélszerzés. Úgy érzem, hogy szinte az összes budapesti ingatlanirodát megkerestem már együttműködéssel kapcsolatban, de eddig nem igazán jártam sikerrel, válaszokat is alig kaptam (néhányan megígérik, hogy majd visszajeleznek aztán semmi).

Van weboldalam, portfólióm, korrektek az áraim (más ingatlanfotósok áraihoz is viszonyítva), szóval őszintén nem tudom, hogy mi hiányzik. Több visszajelzést is kaptam, hogy nagyon jók a képeim, de ezekről a helyekről sem jött utána megbízás.

Ingatlanközvetítők és fotósok segítségét kérném.

Ingatlanosok, ti mi alapján választotok fotóst, ha egyáltalán választotok?

Fotósok, ti hogy kerestek meg B2B ügyfeleket?

A válaszokat előre is köszönöm, bármilyen tanácsot szívesen fogadok!



2023. ápr. 25. 11:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Fényképezni bárki tud, főleg egy fillérb@szó ingatlanos/ingatlaniroda nem fog ehhez külön embert bérelni. Másfelől senkit nem a képek minősége érdekel, hanem az ingatlan lokációja és vételára.


Lehetsz te akármilyen díjnyertes fotóművész senkit nem fog érdekelni egy borsodi cigánytelepen egy putri bármilyen 8K képeket csinálsz, míg egy V. kerületi ingatlant kép nélkül is tömegek néznek meg ha úgy lövik be az árat.

2023. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Honlap fotókkal az alap.

A másik, hogy van, aki képenként kér 50 000 Ft-ot vagy többet, van, aki egy 1,5 órás fotózásért kér 12-15 000 Ft-ot, de olyan képeket készít, amiket én is tudok.

Tudod, mit tud a fotós, amit én nem? Ha van teleobjektívje, akkor kis helyiségeket sokkal jobban tud fotózni, mint én.

Még ha ő hoz dekorációt, az is többletérték nekem.

Néhány olyan ötlete van még, ami nekem nincs, felmászik ide-oda a jó, érdekes rálátásért.

Még az utómunka esetleg, ha rátesz szűrőket...

Ha ilyen képeket felteszel portfólióba, akkor érdemes hívni téged.

Ez a nulladik lépés.


Érték még, hogy ő ezt 24-36 órán belül előállítja nekem, én meg elszöszölök vele 2-3 hetet.

Ha felhívom, nem kell rá 4+ napot várni, stb.


Magánszemélyként írom.

2023. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Én Airbnb csoportokban is hirdetnék/nézném hogy valaki keres-e hasonló szolgáltatást.

Hétről hétre látom egy ilyen facebook csoportban hogy fotóst keresnek.

2023. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy egy airbnb- vagy ingatlan.com-os portfólióba kell 12-20 kép, lehet 40-45 is, amit átadsz a megrendelőnek, de az annál több az kezelhetetlen, a bőség zavara. Szóval ha van közte 12+ olyan kép, ami egyértelműen jobb, mint amit ő magának csinált... esetleg tedd fel úgy, hogy odateszed a megrendelő által készítettet (jókat, nem bénákat!), és mellé a magadét... 3-4 ilyen fotópárt...

Különben hirdetni kell, pl. FB-on, hírfolyamban, Marketplace-en kell venni hirdetést, Jófogáson, Google-ben, helyi újságokban, KISOKOS-ban, szakioldalakon, stb.

Annyi ingatlanfotós van, mint a homok.

2023. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

"Ingatlanosok, ti mi alapján választotok fotóst, ha egyáltalán választotok?"

Ingatlanos sose hoz fotóst, eddig még ilyennel nem találkoztam.

Saját maguknak fotóznak.

Én tulajként kerestem egyet.

2,4. voltam.

2023. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Különben ha kicsit pofátlan vagy, ingatlan.com-on küldhetsz tulajoknak linket, hogy az övénél mennyivel jobbat tudsz csinálni.

Ingatlanosok is ráírnak a hirdetőkre, telefonálnak is nekik.

2023. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

2-es: Köszönöm a választ, amiket írtál nálam mind ✅, honlap, profi eszközök, utómunka, 48 órán belül fotózás és kész képek átadása.

Előtte-utána képek vannak a weboldalamon. Amúgy nagyon jó dolgokat írsz, köszi mégegyszer.


3-as: Köszönöm, ez jó ötlet, mindenképp megnézem.


6-os: Ezt próbáltam, de mivel magán profilom van csak ezért a spambe megy az összes üzenetem :(

2023. ápr. 25. 12:56
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van teleobjektívje, akkor kis helyiségeket sokkal jobban tud fotózni, mint én."


Amiről írsz, az nem a teleobjektív, hanem épp annak ellentéte, a nagylátószögű optika.

2023. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
6: Hát én nem tudom, miről van itt szó, mert nekem nincsen SPAM az ingatlan.com-on, nincsenek mappák a levelezőjében!!
2023. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, aki valóban tud neked segíteni, az Wolf Gábor.


[link]

2023. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!