Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezzek ügyfeleket...

Hogyan szerezzek ügyfeleket ingatlanfotósként?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el egy saját vállalkozást ingatlanfotósként Budapesten, és nagyon nehezen megy az ügyfélszerzés. Úgy érzem, hogy szinte az összes budapesti ingatlanirodát megkerestem már együttműködéssel kapcsolatban, de eddig nem igazán jártam sikerrel, válaszokat is alig kaptam (néhányan megígérik, hogy majd visszajeleznek aztán semmi).

Van weboldalam, portfólióm, korrektek az áraim (más ingatlanfotósok áraihoz is viszonyítva), szóval őszintén nem tudom, hogy mi hiányzik. Több visszajelzést is kaptam, hogy nagyon jók a képeim, de ezekről a helyekről sem jött utána megbízás.

Ingatlanközvetítők és fotósok segítségét kérném.

Ingatlanosok, ti mi alapján választotok fotóst, ha egyáltalán választotok?

Fotósok, ti hogy kerestek meg B2B ügyfeleket?

A válaszokat előre is köszönöm, bármilyen tanácsot szívesen fogadok!



2023. ápr. 25. 11:53
1 2 3
 21/23 xswerdy ***** válasza:
65%

1. a home stageinggel foglalkozó az vállalkozó, nem magánszemély. Az ő ügyfelei jellemzően magánszemélyek.


2. nem írta a kérdező. hogy nem akar magánszeméllyel foglalkozni. Csak kérdezte, hogy hogy lehet B2B ügyfélkörhöz jutni. Amit szerintem csak azért fogalmazott így, mert olyan ügyfélkörre vágyik, aki többé-kevésbé folyamatosan ellátja munkával. Ha az airbnb folyamatosan szállítaná a magán ügyfeleket, az neki tökéletes lenne. Amúgy meg airbnb kiadással nem csak magánszemélyek foglalkoznak, vannak vállalkozók, akik több lakást is kezelnek.

2023. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

21: "nem írta a kérdező. hogy nem akar magánszeméllyel foglalkozni."

Nekem írta privátban.

Azt mondta, azért, mert nem akar egyesével ügyfelet szerezni és szerinte a tulajok nem lennének visszatérő megrendelők, csak egyszeri megbízás.

Nekem évente kell újrafotózás tulajként.


" a home stageinggel foglalkozó az vállalkozó, nem magánszemély. Az ő ügyfelei jellemzően magánszemélyek."

Nincs szó homestagingről itten.

2023. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 xswerdy ***** válasza:

a 19. válaszomban az én javaslatom volt az airbmb, meg a homestageing .


Erre írtad, hogy azok magánszemélyek, akikkel a kérdező nem akar foglalkozni. Az nem volt világos, hogy ezt mindkettőre érted-e. Ezért írtam, hogy az egyik kategória nem magánszemély, a másiknál pedig aki fizet, az ugyan magánszemély, de felteszem, hogy alapvetően nem a magánszemély státusz a gondja, hanem hogy rendszeres megrendeléseket szeretne. És ezt Te is megerősítetted a privát levelezésetek alapján.

2023. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!