Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy Németorszá...

Mi kell ahhoz, hogy Németországban fodrász vállalkozást tudjak nyitni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, fodrásznak tanulok, és nagy álmom, hogy egyszer saját szalonom legyen, és úgy gondolom, hogy Németországban jobban megérné, mint itthon.

2023. ápr. 30. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi pénzed van és milyen szinten kommunikálsz németül? Női vagy férfi fodrász leszel, ha végzel?
2023. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nyelvismeret, abgeschlossene Meisterprüfung (3 hónapig nem kell, utána igen), némi gyakorlat, és rengeteg pénz a nyitáshoz/hely bérléshez.
2023. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biztos nem lesz egyszerű dolgom. Egyébként beszélek németül.
2023. máj. 1. 17:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor sima ügyed lesz. leteszed a Meisterprüfungot, kis gyakorlat, pénzgyűjtés aztán nyithatsz egy szalont. ha jó vagy, sok gondod nem lesz. plane, h magyar fodrász hianycikk, pl a sok magyar is keresi.
2023. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát de körülbelül mégis mennyi pénzre lehet szükség egy ilyen vállalkozáshoz kint? Nyilván erre nem lehet konkrét választ adni, de kíváncsi lennék, hogy mégis hány millióra számítsak, mert akkor ha úgy van kimegyek pincérnek, és úgy hamar meg lenne a pénz.
2023. máj. 1. 20:31
 6/15 anonim ***** válasza:

bar en nem vagyok szakmabeli, de a google szerint:


Wie viel Geld braucht man für ein Friseursalon zu eröffnen?

Die Eröffnung kostet zwischen 500 und 1000 EUR. Es müssen mindestens 25.000 EUR Stammkapital vorhanden sein. Allerdings haftest du bei einer Insolvenz nicht unmittelbar mit deinem gesamten Privatvermögen, sondern nur mit den 25.000 EUR Stammkapital

2023. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"akkor ha úgy van kimegyek pincérnek, és úgy hamar meg lenne a pénz"

Nem értem, hogy ha te pincérségből is meg tudsz Németországban sitty-sutty gazdagodni (mert ennyi pénzt félretenni élet és megélhetés mellett az gazdagodást jelent), akkor miért nem eleve pincérkedni akarsz?

2023. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os, ez tényleg hasznos volt. 7-es, egy pincér kint relatív elég jól keres, kb 2500 eurót havonta. 18 vagyok, jövőre végzek kimegyek, ha nagyon spórolok, akkor kb 2 év alatt össze tudom spórolni a pénzt.
2023. máj. 1. 21:25
 9/15 anonim ***** válasza:
De akkor két év alatt nulla gyakorlatod lesz fodrászként. Pincérként viszont már két év gyakorlat lesz mögötted.
2023. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Németország elég nagy, azon belül hol szeretnél nyitni?
2023. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!