Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki saját kamionnal fuvarozzon?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok a témában, arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan is működik egy vállalkozás indítása, ahol saját pl billencses kamionnal dolgoznék.

Úgy fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy vannak páran a környékünkön, akik a saját billencses szerelvényükkel kamionoznak, és én is szeretném majd egyszer kipróbalni a dolgot. Kiskorom óta figyelem a kamionokat, nagy álmom hogy egyszer én is saját kamionnal dolgozhassak, csak kb fogalmam sincs hogy ez milyen költségekkel, egyéb admisztrációs dolgokkal járhat. Na meg hogy egyáltalán megéri-e...

Mondjuk nekem az sem tiszta hogy a billencsesek hova szállítanak a bányákból. Csak azért gondolkoznék amúgy a billencsezésben, mert az valamiért kevésbé bonyolultnak tűnik nekem. Márminthogy el sem tudom képzelni mennyire nehéz munkát találni belföldön egy ponyvás szerelvényre, gondolom az ilyen bányákból meg folyamatosan van fuvar.

De gondolom nem csak annyiból áll a dolog, hogy veszek egy saját kamiont, keresek rá munkát oszt megyek....

19/f



2023. ápr. 30. 23:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

"tekintsünk el attól hogy segghülye vagyok az egészhez és valószínűleg soha nem is lesz szükségem ezekre az információkra!"


Fasza. És akkor most minek körmöljön neked az ember 10 percet?


Amúgy meg a cégalapítás elött szakmai irányítói vizsgával kell rendelkezni, KAF számot kell kiváltani ez az alap.

Ezek után még kismilliárd dolgot kell elintézni (még a kocsin kívül is), tankolókártyák, útdíjfizetők, tachográf kalibrálás stb stb


És akkor még egy métert sem mentél a kamionnal.

2023. máj. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

2023. máj. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%

Sose lesz neked vállakozásod, vagy nagyon gyirsan tegyél le erről a tervről.


Meg is mondom nyersen és tömören, alkalmatlan, lusta vagy rá.


Mai világban kb 10 percet vett volna igénybe az, hogy kikeresd. Ez helyett jottel ide fosni egy kérdést, ami láthatóan fél, vagy egyáltalán nem tartalmaz ifókat (igen tudom ez is).


Neked pl a fuvarozási engedély kiváltása is, annyi munkával/problémával fog járni, hogy mire minden papirt beszerzel hozzá meg fogsz mekkenni.


És akkor ez még csak egy és egyszeri.

Mindennapi "gondok" munkákba bele se megyek.


Tudod valakinek kulimunkát is el kell végezni, és a kormányt tekerni.

Saját érdekedbe maradj meg ennél, vqgy mielött belevágsz tanulj.

Sajnos akár 1-2 hönap alatt tönkre tudod vágni az életed, és sanszos hogy ez következne be.

2023. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Gonoszak vagytok😠
2023. máj. 1. 11:20
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
brühühü😢
2023. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem nevezném gonosznak, inkább jófejnek, mert segítünk abba, higy az első évben ne verd magad akkora adosságba, és büntetésbe, ami miatt az epső év végén ne az legyen az egyetlen opció, hogy egy kötélel sétálsz hátr a diófához.


Járj a földön és kezd az alapoktól.

2023. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%
Ma mar van telefonos alkalmazas amibe regisztralva talalsz rakomanyt stb, szal ha kamionod van mindened van
2023. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%
Maradj meg alkalmazottnak, az való neked, ott gondolkoznak helyetted. Bár, ilyen felelős hozzáállással lehet, hogy ott is több kárt csinálsz, mint hasznot. 😂
2023. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%
Jajj már, ennyire nem tragikus a helyzet, csak még fiatal a kérdező. Jó ötlet volt itt is feltenni a kérdést, csak rendes választ nem kaptál.
2023. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
ha tenyleg van tapasztalatod megtanulhattad volna hogy ne figyelj az olyan hulye f@sz majmokra, mint pl a #13-as :D cirkuszba valo ketbites gyokerek, sajnos meg van par ev hogy az ilyeneket elvigye vagy a depresszio vagy az alkohol, addig meg el kell viselnunk itt az agymeneseiket :/ cringe
2023. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!