Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A könyvelőket mikor kèrdezem...

A könyvelőket mikor kèrdezem az adó vagy áfa visszatèrítèsről ,mièrt csinálnak úgy mintha az Sátántól való lenne?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra mikor valaki valami munkájához hasznos dolgot vásárol inkább ,mintsem azt befizesse.(?)

#adóvisszatérítés #Áfa visszatèrítès
2023. máj. 6. 17:29
 1/4 qkker1 ***** válasza:
42%
A NAV rászáll azokra a vállalkozásokra, amelyek ÁFÁt igényelnek vissza. Jobb a folyószámlán tartani és később a fizetendő ÁFÁból levonni.
2023. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Ez régen még igaz is volt, de ma már ugyanúgy ellenőriznek ha folyószámlán hagyod. Ez egy régi beidegződés maradványa.

Nagyon sok ellenőrzés már a háttérben végbemegy amúgy. Mi havi 20-30 millió áfát igénylünk vissza átlagban, évi ha egy hónapot le szoktak ellenőrizni sokat mondok.

2023. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fsms ***** válasza:
33%
Válts könyvelőt , nekem soha nem volt ilyen gondom. Ha van valamilyen beszerzés , ami eltér az alaptevékenységtől megkérdezem az alapján döntők.
2023. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%

Nincs elég tökös felelősségbiztosítása a könyvelődnek, nameg a dolgában sem biztos.


Ezek is droidok a "szalag mellett" az megy amit ugyanúgy csinál már 3 éve, csak ennek nem mondhatod meg nagyon, hogy mit tegyen.



Jártam már én is olyan könyvelőnél aki csak lesett amikor elmeséltem neki, hogy elcsalták a járulékomat, meg a fizetésemet is csak követelés átruházási szerződéssel sikerült megszerezni egy bevállalós ügyvéd segtíségével és el sem tudta képzelni hogyan lehetséges kivitelezni ilyesmit.

2023. máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!