Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Némi kétségek közt kérdem...

Némi kétségek közt kérdem tőletek: Észak-Olaszországba elköltöznöm érdemes lenne így? Gazdaságuk ugyan nekik sem a legjobb, ennek ellenére (X idő eltöltése/ledolgozása után) lehet REMÉNY egy ilyen (valamivel) jobb életre?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyszemélyes vállalkozást viszek kis hazánkban, de egyre inkább csökkennek a megrendelések, pedig hirdetni rég óta nem kellett (ahhoz, hogy a megszokott mennyiségű éves megrendeléseim folyamatosan legyenek a lakosságtól).

Munkámra - eddig - nem volt panasz, ajánlottak tovább, nem ez áll(hat) valójában a háttérben.

Így pár év munkatapasztalattal, nem nullás startup-os kezdőként indulnék neki e szép országnak idegenbe.

Németül közép - és alapszinten angolul - beszélek (elbeszélgetni múltkor Máltán, előtte Drezdában semmi gondot nem jelentett), azonban egy minimum alapfokú olasz, de inkább középfok természetesen előtte kelleni fog, de magántanár eddig sem jelentett problémát, nyelvérzékem is jó.


Kérdés egyedül, hogy (eleinte nyomott árakon, majd egy fél év, vagy év után már helyi árakon szolgáltatást vállalva) Olaszország északi kisvárosaiban, városaiban van-e (a helyzetük ellenére) remény - legalább remény, egy kis esély - szakemberként elhelyezkedni, hogy ismét folyamatos(abb) megrendeléseim legyenek - idővel majd?


Látható/olvasható, hogy nem a nyugaton-minden-kolbászból-van "alapelv" végett, vagyis nem holmi meggazdagodás céljából vándorolnék ki (trollok, el lehet sütni a nagy humort: gyünnek a fránya migráncsok), nem ez a célom, hanem egyedül az, hogy megmaradjon ez a szint (megrendelések folyamatossága főként, illetve anyagiak se csökkenjenek, maradjon minden "a régi" - legalább), amit eddig az utóbbi négy évben megszoktam.


Vagy!


Tudtok más fórumokat, melyeknél e kiírást begépelve reálisabb/több válasz érkezik majd? Ahol kompetensebbek e témában Észak-Olaszországgal kapcsolatosan?



2023. máj. 25. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem találsz olyan FB csoportot, ahol olaszországi magyarok vannak. Érdemes lenne olvasgatni, esetleg kérdezni. A negatív hozzászólásokat pedig ne vedd a lelkedre, biztos lesz belőle bőven, de mindenhol akad egy két normális ember, aki talán segíthet.
2023. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem olasztudás nélkül eléggé felejtős. Még, ha meg is tudnál élni valamiből, akkor sem tudnál kommunikálni, gyakorlatilag senkivel. Persze, mivel kommunikatívabbak, elég hamar el lehet érni egy túlélő szintet de az kevéske bármilyen komoly beszélgetéshez ami pedig kizárólag olaszul folyik. És mint tudjuk sokat beszélgetnek, szóval kb. mindennek az alapja, hogy "hol ülsz az asztalnál".

Persze díjazzák, elismerik a kemény munkát is (és nem lusták! ez az egyik leghülyébb elöítélet) de ahhoz megint csak alkalom kell, hogy bizonyíthass.

Én ha jobban tudnék olaszul is ezerszer meggondolnám, csak komoly tőkével érkeznek, és csak olyan vidékre amit jobban ismerek. Óriási regionális különbségek vannak a "Nord" -on belül is. A furlánok pl. a mi mércénk szerint egyáltalán nem jó fejek, a lombardiaiak munkamániások stb.

És igen, az életszínvonal is erősen kérdéses arrafelé. Vannak jól fizető helyek, jól kereső emberek, de arrafelé az árak is jelentősen magasabbak mint itthon. Zárul az olló.

Ha csak a "jobb megélhetés a cél", akkor pedig végképp nem ajánlom.

Bulinak, életre szóló kalandnak, inspirációnak, töltődésnek persze nem rossz, akkor viszont jól kell belőni a helyszínt ahogy előbb írtam.

Sok a román, albán stb vendégmunkas is, azért én az ő helyzetekkel se cserélnék, nem vágyok ebbe a közegbe. A románok ráadásul még előnyben is vannak és lesznek is mindig is a nyelv miatt.

Ja és rengeteg feka... velük bőven találkozhatsz kezdő bevándorlókent. Kérdés ez is cél-e.

2023. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második, köszönöm, hogy írtál, pláne, hogy szerencsére bőségesen is, kétszer is megfontolandó ezek alapján, hogy költözik-e akárki oda, ugyanakkor miért írok én is ilyen bőségesen, ha nem olvassák?


🙂


"...azonban egy minimum alapfokú olasz, de inkább középfok természetesen előtte kelleni fog, de magántanár eddig sem jelentett problémát, nyelvérzékem is jó."


Visszatérve a kiíráshoz: ezek szerint a rengeteg albán és wallach (plusz afrikai származású) ennyire beterítette a helyi munkaerő-piacot?


Valóban ilyen sokan vannak ott, és ezért kicsi az (új) igény szakmunkákra (hiszen újabb megrendelésekre már ott vannak ők, és ez elégséges Olaszországnak)?


Illetve ha igen, akkor gondolom egyúttal már lenyomják az árakat is.


.

.

.


Lett volna Észak-Olaszország mellett még egy úticélom is...


De ott annyira bonyolultnak látom a nyelv megtanulását (ahogy az fent jól olvasható, az eddigi nyelvtudásomhoz az olasz könnyebben passzintható, úgy vélem a következő, alább, sajnos sokkal nehezebben lenne elsajátítható), hogy szerintem esélyem sem lenne sem megtanulni a nyelvet, sem egyéni vállalkozásomat nem tudnám ott folytatni.


Ez pedig Franciaország, annak is a déli területe(i).


De a:


1. Nyelvi nehézségek


2. Egyéni vállalkozás beindítási nehézségek MELLETT úgy hírlik


3. Ott is sok már a bevándorló... (Nem csak a színes bőrű, hanem EU-s is.)

2023. máj. 26. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakmunkát végzel, kérdező?
2023. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Értelek, igazából megerősítésképp írtam, hogy olasz nélkül NE :)

Szerintem a keletejrópaiak max. a betanított munkák terén tarolnak.

Annyiban releváns a te szempontodból, hogy az "első barátaid" valószínűleg ők lesznek :)

Szakmunkák tekintetében majd kijavít, és rám cáfolm aki többet tud. Én csak olasz mesterrel találkoztam ott de az kevés idő volt.

Kb. úgy képzelem az oda való 'betörést' mint amennyire itthon lehetséges fordított esetben. Képzelj el egy Dzsákkomót hiányos magyartudással ahogy kimegy Marinénihez vízvezetéket szerelni... nem beszélve a szakmai terminológiáról vagy inkább szlengről amit megint csak nem tanít semmilyen iskola, tanár... max egy helyi mester.

De mivel nem tudjuk a szakmád, sötétben tapogatózunk :)

Még egy érv mellette lehet egyébként hogy rengeteg szakma van amit kimondottan magas szinten űznek, jók az anyagok, van hagyomány stb...

És igen, Franciaország még durvább ilyen szempontból - és talán még izgalmasabb :)

2023. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek csak nyelvi akadálya lehet. Én mennék innen az biztos.
2023. máj. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!