Nem fizetett TB?

Figyelt kérdés
Volt egy vállalkozasom, 2022be lett megszüntetve. Katás voltam. Nem jókedvemből nem fizettem a TBt. Már kb 130ezres tartozással járok.. de most sem jókedvemből nem fizetem. Arra lennék kiváncsi hogy mi történik ha nem fizetem ki az eddigieket.. és a következőket sem? Ügyfélkapum kapok felszólításokat. De akkor sem tudok mit csinálni. Valaki tudna segíteni? Köszönöm

2023. jún. 18. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A vállalkozásod megszüntetése utáni időszakban keletkezett egészségügyi szolgáltatási járulék tartozásod van?
2023. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Elmész a kincstárba és kitöltesz egy papírt amivel az állam átvállalja a tb fizetésedet helyetted. Feltételei vannak, nézz utána. Egy évre kapod, de lehet hosszabbítani egy év után. Tartoz@st meg szard le, ha eddig amúgy sem vetted igénybe, mi a fszmr fizetnél?

A sok alkeszt meg ingyen bérmetve összeszedik az utcán aztán mentő beviszi ellátni. Mégis mi alapján? Mocskok.

2023. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

2

A tartozást nem fogják átvállalni ilyen tartozás mellett meg az állam nem fogja fizetni helyette. Patt helyzet.

2023. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

1-es:

Nem az államkincstárba kell ezért menni, hanem a lakóhelye szerinti illetékes kormányablakba, ott kell egy egészségügyi szolgáltatásra jogosultság kérelmet beadni

Ha vagyona nincs akkor jogosult rá (vagyon: kb 800 ezret meghaladó bankszámlán lévő pénzösszeg, jobb értékű gépjármű ami már mondjuk nem egy huszon éves Suzuki Swift, és olyan ingatlan ahol nem életvitelszerűen él bejelentkezve), megkapja

De a már felgyülemlett tartozását nem fogja a NAV eltörölni, sőt, szerintem mivel már több mint 6 havi tartozást halmozott fel, a TAJ-számát is pirosba tették.

Kérjen rá a NAV-nál részletfizetési kérelmet, 12 hónapra egyenlő részletekbe évente egyszer megadják.

2023. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

4# Nálunk az államkincstárnál kell kérni, nem a kormányablaknál bocsi.

Ne írj hülyeséget hogy a kérdező hova menjen.

2023. jún. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
5-ös, rengetegszer intéztem magamnak is munka hiány oka miat, másnak is... Emelett szakmabeli vagyok tb-béres, gazdaságis... Had ne magyarázd már meg nekem hogy mit hogy kell, mert szerintem jobban kenem vágom mint a legtöbb itt
2023. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

"A sok alkeszt meg ingyen bérmetve összeszedik az utcán aztán mentő beviszi ellátni. Mégis mi alapján? Mocskok."



Az életmentő ellátás alanyi jogon bárkinek jár, akár fizet akár nem.


Azt ez tudod mire elég kb? :D


Kiszáradásnál kapsz egy infúziót, alkoholmérgezésnél egy ingyen gyomormosást, ha összeomlik a keringésed akkor meg lélegeztetnek 5 percig meg kétszer kiütnek, ha eltelik a 10 perc akkor meg "mi mindent megpróbáltunk, de sajnos...."


Kb ennyi! Gyógyszert már nem írnak fel neki csak teljesáron és terápára se kap beutalót, meg egyéb kivizsgálásra se.


Azért ezt nem irigylem senkitől...

2023. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Pl:


Ha elcsapja egy kocsi a részeg csövit, és szilánkosra törik a lábszára, akkor ott már nem állnak neki összerakni csavarokkal meg platinával ha nincs mögötte fizetett tb, hanem egyből amputálás van.


Ezt irigyled?

2023. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

6# Érdekes, nekem az államkincstárban adták meg. 😉


Az, hogy te mit hol dolgozol az itt senkit sem érdekel. Az ott van, ez meg itt. 😉

2023. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

9-eske aki a szín hülyeséget mantrázod folyamatosan ,a közigazgatás egységes, nincs olyan, hogy az egyiknek itt adják, a másiknak meg ott... Esetleg volt 15 évvel ezelőtt egy ilyen ügyed, azt azt mantrázod maximum, azóta az egész közigazgatási hivatali rendszer száznyolcvanszor át alakult...

Tb ügyesként szakmabeliként tudom a mindig aktuális intezni valókat hogy mit hova oké? Az államkincstárnak semmi köze ehhez, ilyennel nem foglalkozik. Ez kormányhivatali ügy nem államkincstári

2023. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!