Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet beindítani,egy...

Hogy lehet beindítani,egy online marketinget? Hogyan lehet vásárlókat szerezni?

Figyelt kérdés

Nemrég csatlakoztam egy céghez,akik online árúlnak szépségápolási termékeket,tisztító szereket,és egészséges életmódhoz való dolgokat😊Szeretek mindent kipróbálni,mert nem tudhatom mi válik be. Kaptam teszt termékeket,amik jók,de nem tudom higy építsek vásárlói kört.🥹.Hogy keltsem fel az emberek figyelmét? Szeretnék beletanulni,de nekem tök kínai ,higy mit kéne csináljak.Ha az első lépés megvan,onnantól tudok építkezni,de nem tudom most merre induljak el.

Valaki tud tanácsot adni?😊


2023. jún. 28. 11:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze!Olcsóbb legyen mint a bolti hasonló,ha nem legyenek milliomos ismerőseid akik minden héten vesznek valami drága Sz.rt!Jó sokan,sok pénzért...
2023. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Olcsóbb amúgy. De bocsi ez nem vitte előrébb a kérdést,és miért kell egyből bunkózni,meg lehurrogni?

Vagy bejön a dolog,vagy nem. Lehetőleg olyan írjon,akinek ebben van tapasztalata köszi.

2023. jún. 28. 14:14
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok

Bocs,csak a tényeket írtam, eszemben sem volt megsérteni...

Nyilván valamiféle reklám kéne hozzá,mert pl én se tudom, hogy mit árulsz,mennyiért,hol, hogy tudjuk átvenni, mennyi a szállítás, miben jobb a másiknál? Stb-stb

2023. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azokat én kifejtem,ha valakit érdekel a termék. Csak épp a reklám részt nem értem.

Nem kényszer,aki akar vesz,aki nem az nem.

Sajna megszoktam ezen az oldalon,hogy általában nagyon szeretnek beszólni.Ugyhogy már nem tétovázok,ha valami nem épìtő jellegű,akkor úgy kezelem.Nem kifejezetten sértettél meg,csak a drága sz.r kifejezés kicsit diszkrimináló,ahhoz képest,hogy még azt sem tudja senki ,hogy mit is a termék.

Amúgy egyszerű mosószerek. Koncentrátumok.Arcápolók,vitaminok,sminkek,stb.

Nem rossz amúgy,mert kipróbáltam. Árban,sem horror. Én csak ahhoz kérek tanácsit,hogy milyen hirdetés a jó ezekre ,amik felkeltik a figyelmet,deee nem tukmálja az embereket ,mert azt énse szeretem.😕

2023. jún. 28. 15:06
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ezek az MLM üzletek, amibe beléptettek téged is, abból építkeznek, hogy sok ilyen "viszonteladót" beszerveznek, mint te vagy. Senki nem ad el semmit, nézd csak meg a feletted álló "menedzsereket", egyik se értékesít semmit a barátainak vagy a szomszédainak, hanem abból élnek, hogy sok szemináriumot szerveznek, ahol rábeszélnek minden alkalommal egy csomó ilyen új embert, mint te is vagy.

Ha nem így lenne, akkor boltot üzemeltetnének a feletted álló menedzserek, ahová bárki bemehetne vásárolni és olcsóbban, jobb minőségű kozmetikumot, mosogatószert, akármit meg lehetne ott venni, mint akármelyik drogériában vagy szupermarketben.

De mivel ezek a termékek semmivel nem jobbak és nem is olcsóbbak, mint a nagy multicégek termékei, vagy bármelyik ki manufaktúra termékei, ezért nem is piacképesek önállóan, csak ilyen MLM rendszerben lehet őket eladni.

Ott az AmWay példának, 40-50 éve indult a cég, kaphatóak a termékeik versenyképes áron bármelyik szupermarketben vagy drogériában? Nem. Miért nem? Azért, mert a túlárazott termékeik nem élnek meg a piacon és csakis az ilyen MLM bizniszbe bújtatott kereskedelmi körben lehet eladni.

Tanulj inkább valami jó dolgot, képezd magad és helyezkedj el a munkaerőpiacon, mint hogy ilyen hülyeségen törjed a fejed.

2023. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Amway, Avon, Oriflame és társai, kuka... 30-40-50 éve nyomják ezeket és semmi presztízsük most sem. 100-ból 1 embert se érdekel, hidd el.

Amúgy, ha a szemináriumon pont az eladást és marketinget nem tanítják meg nektek új belépőknek, akkor miről szól az egész?

Ne itt akarj marketinget tanulni, komplett egyetemi szakok szólnak erről. Amúgy van az a mondás, bizonyára ismered, hogy "jó bornak nem kell cégér" magyarán reklám, ha ezek világszínvonalú termékek lennének, amit mindenki keres, akkor a vevők vernék az ajtódat, hogy adjál nekik.

Hidd el, nem lehet ma már termékekben újat mutatni senkinek. Pont most meg főleg nem, amikor az emberek nagy része a legolcsóbb terméket keresi mindenből.

2023. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szerintem,azzal semmi baj,hogy teszek egy próbát.Ígyis 3 helyen dolgozok. Tanulni tök felesleges. Hiába van meg az éretségi,szakmai,diploma. Nem akarnak fizetni :) lassan már sehol.

Ezzel is teszek egy próbát. Max nem sikerűl,de még úgysem invesztáltam bele,szóval mindegy ha nem jön be.

Próbálnak oktatni,de nekem az irogass rá ismerősökre,az nem segitség.

Így más,saját utat nézek. Most elvonatkoztatok attól,hogy cég meg stb. Csak a terméket nézem,és azt,hogy hol ,és milyen firmában érdemes ajálani.Aztán max a kutyát se érdekli. Nekem abból minuszom nem lesz.

2023. jún. 28. 22:07
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

“Tanulni tök felesleges” … Amit te is kérdeztél - Hogyan lehet beindítani egy online marketinget? - azt 5 éves mesterképzésen tanítják egyetemen. Ha nem látnád feleslegesnek a tanulást, akkor nem kellene ezt a kérdést feltenned. Senki nem fogja neked ingyen a feneked alá tenni a mai trendeknek megfelelő és sikeres marketing stratégiát. Ezért nagy vállalatok súlyos összegeket fizetnek ki a kitanult marketing menedzsereknek.


Legalább a googlet használnád és rákeresnél olyanra mondjuk, hogy social media marketing. Hogy dobjak egy kis segítséget is.


- Csinálj Facebook, Instagram oldalat.

- Hívd meg ismerőseid az oldalaidra.

- Ha nem vagy lámpalázas vagy zavarban a kamera előtt akkor készíts rövid termékbemutató videókat Instagramra és TikTokra. Nem kell hosszú, 15-30 másodperc.

- Könnyen tudsz követőket szerezni megosztós-sorsolós játékokkal.

- Ha van egy termékportfóliód készíts egy egyszerű webshopot. Mondjuk Shopify. [link]

- Állandóan kell tartalmakat megosztanod, hogy fenn tartsd az érdeklődés. Minimum minden nap be kell valamivel jelentkezned, ideális a napi 2-3 poszt.

- Fejtsd ki a posztjaidban /videóidban/, hogy a termék amit árulsz miért jobb másiknál. Arra viszont figyelj oda, hogy a konkurenciát konkrétan soha ne nevezd meg.


Tanulj egy kicsit a social media marketingről…

2023. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Ígyis 3 helyen dolgozok. Tanulni tök felesleges. Hiába van meg az éretségi,szakmai,diploma. Nem akarnak fizetni :)"

Nem bántásként, de nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy felesleges dolog tanulni. Ha neked lenne például érettségid (a helyesírásodból ítélve sajnos nincs), akkor beszélnél valamilyen nyelvet is a magyaron kívül, hiszen nyelvből is érettségizni kell. A nyelvtudásodat felhasználva dolgozhatnál külföldön, akár fizikai munkát (azt mondjuk nyelvtudás nélkül is végezhetsz) és degeszre keresnéd magad.

"Ígyis 3 helyen dolgozok."

Ha te 3 helyen dolgoznál, olyan fáradt lennél, hogy nem lenne időd ilyen üzlet szervezésekre. Egyébként meg nem kell 3 helyen dolgozni, elég egyetlen hely, a képzettségednek, végzettségednek megfelelően, ahol megfizetik a szakértelmedet és a munkádat. A baj ott van, ha nincs szakértelmed és dolgozni sem szeretsz. Ezt a kombinációt tényleg nem fizetik meg sehol. :)

Nem tudom hol laksz, de ha képzettség nélkül elmész egy étterembe konyhai kisegítőnek a Balatonnál, vagy Budapesten, akkor napi 20 ezret kapsz kézbe és még a kajád is megvan ingyen.

2023. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nézzél már körül milyen házakban laknak, milyen autókkal szaladgálnak emberek, ha szerinted tanulni felesleges, mert nem fizetik meg. :D
2023. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!