Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy Bt. milyen költségekkel jár?

Egy Bt. milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés
adózás, könyvelés stb. Kötelező könyvelőt is igénybevenni, vagy megoldható úgy, mint pl egyéni vállalkozóként, hogy magának könyvel az ember?
2023. jún. 28. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az adózás, könyvelés és társaira azt lehet mondani, hogy attól függ. Milyen tevékenység? Hol? Milyen adózás? Milyen jogviszonyban lesznek a tagok? Milyen bevételhez milyen költségszint? Áfa? Stb, rengeteg infó kell a válaszhoz.

Könyvelést évi 10 milliós bevételig (tervben van a 20millióra emelés) csinálhatod akár magadnak is, de azért nem igazán ajánlott. A kettős könyvvitel azért bonyolultabb mint egy ev. Erre nem lesz elég pár beparaméterezett excel tábla. Az éves beszámolót sem egyszerű elkészíteni laikusként, pláne az azt alátámasztó dokumentációkat, analitikákat.

2023. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen tevékenységhez szeretnéd a betéti társaságot megalapítani? Te melyik lennél, a beltag, vagy a kültag?
2023. jún. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van mellette főállásod? Vagy a Bt. lenne beltagként a főállásod?
2023. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egyéni vállalkozás mellett szeretnék létrehozni egy Bt-t, jelenleg e.v. vagyok átalányadózással (+nappali tagozaton), viszont annyira át fogom lépni a bevételt, ameddig még megérné a KATA helyett átalányosnak lenni a nappali tagozat mellett is, hogy arra gondoltam, hátha egy Bt-vel kedvezőbben járnék.

Mentál-eü. ellátás a fő tev.kör, végzettséget igénylő tevékenység

2023. jún. 29. 23:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát a pontos számok ismerete nélkül nehéz is bármit mondani, de nagyban mernék rá fogadni, hogy a bt-vel szarabbul jönnél ki. Plusz ha ev vagy, akkor nem is lehetsz bt beltag, csak kültag. Ha már társas vállalkozás, akkor miért nem kft? Az lehet egyszemélyes is.
2023. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kft-vel családban van rossz tapasztalat, ezért annyira nem vettem fontolóra. Nehezen tudnak hozzáférni a pénzhez, pedig saját kft-ről van szó, de egészen más, mint hogy én egyéni vállalkozóként bármire felhasználhatom, bármikor kivehetem a bevételemet
2023. jún. 30. 13:21
 7/13 anonim ***** válasza:
A bt-nél pont ugyanolyan nehéz hozzáférni a pénzhez, mint egy kft-nél, mivel amit a cég keres, az a cég pénze, nem a tiéd. Cserébe korlátlan felelősséged lesz bt beltagként (ami egyéni vállalkozó mellett nem is lehetnél). Szóval marad az, hogy kiveszed osztalékként, bérként vagy feketén a pénzt. Innentől nem igazán szól semmi sem a bt mellett.
2023. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Mentál-eü. ellátás a fő tev.kör, végzettséget igénylő tevékenység"

Most jársz egyetemre, akkor milyen végzettséged van?

2023. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8, a negyedik diplomámat csinálom, nem most kezdtem... de nem magyarázkodni jöttem az oldalra.
2023. jún. 30. 21:21
 10/13 A kérdező kommentje:
(ráadásul hozzáteszem, hogy végzettségnek nem csak egyetemi diploma számíthat, tehát másnak mondjuk van OKJ végzettsége, de megkérdőjelezed, hogy milyen végzettsége van, ha soha nem járt egyetemre...nem fog örülni)
2023. jún. 30. 21:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!