Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magántanár vagyok. Sajnos...

Magántanár vagyok. Sajnos belefutottam egy családba, akik nem akarják kifizetni a számlát. (Az órákat már megtartottam.) Mit tudnék tenni? Hasonló helyzetek tapasztalataira lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Minden hivatalos, vállalkozóként "teljes munkaidőben" tanítok. A család jómódú, nem anyagi nehézség miatt nem fizetnek. Az üzenetekre, e-mailekre alig válaszolnak, telefont nem vesznek fel, vagy ha mégis, csak hitegetnek. A tanév utolsó számlájáról van szó, az előző hónapokban mindig rendezték.

2023. júl. 13. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Tértivevényes levélben szólítsd fel őket. Aztán ha arra sem reagálnak, akkor FMH menjen nekik a behajtási költségekkel növelten. Aztán a végrehajtónak csak fognak fizetni.
2023. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
1es jol leirta, remelem szerzodest irtatok hanem lofaszt se tudsz elerni
2023. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Mekkora összegről van szó? Számlásan tanítottál, szerződéssel, vagy szóbeli megállapodással?
2023. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Fizetési meghagyással préseld ki belőlük.
2023. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Szeretem az ilyen ügyeket, szívesen segítenék behajtani!
2023. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A tanév utolsó számlájáról van szó, az előző hónapokban mindig rendezték."

Le van igazolva a teljesítés? Ha nincs, akkor azt is mondhatják, hogy nem is tartottad meg az órákat.

2023. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Remélem azóta megoldódott!
2023. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván, mivel nem érdeklik kérdezőt a válaszok.
2023. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elbukta!
2023. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bízzunk benne azért, hogy nem bukta el, nagyon inkorrekt lenne a gazdag család részéről egy csóró tanáron nyerészkedni, ha egész évben meg voltak elégedve a munkájával és folyamatosan fizették.
2023. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!