Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy saját asztalos vállalkozás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pisti vagyok 23 éves érettségizett asztalos, úgy gondolom, hogy eleget kerestem másnak a pénzt a munkámmal, hétfőtől vasárnapig, reggeltől estig mentem, de csak másnak keresem a pénzt, más álmait, terveit váltom valóra. Szeretnék egy olyan vállalkozást létrehozni, amit egyedül csinálok, nem parancsol nekem senki, és nem nyúlják le a hasznot, amiért én dolgoztam meg. Arra gondoltam, hogy bérelni fogok a városban egy garázst, és ott fogom készíteni a bútorokat, hirdetni interneten, illetve bedolgozok bútorboltoknak kezdetben, amíg ki nem alakul a vásárlói kör, és nem lesz a vállalkozásoknak egy keringése. Milyen költségekkel jár egy egyéni vállalkozás, melyik éri meg a legjobban? Mikre kell odafigyelni, hogy minden törvényszerű legyen? Köszönöm szépen a segítséget! További szép napot mindenkinek!!

2023. júl. 17. 06:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Működési forma függő, illetve attól is hogy hogyan csinálod de ha ügyes vagy 40-60e Ft körül már megoldható egy Kft, alapítás az 200ezer, az adó meg nyereség függő
2023. júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Egy sima garázsra szar lesz elintézni az engedélyeket, asztalosműhelyet nézz utána milyen feltételekkel lehet nyitni.
2023. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Fontos észben tartani hogy egy vállalkozás főleg az elején 30% munkából és 70% marketingből áll. Lehetsz te a világ legjobb szakembere is ha nem tudod eladni vagy nincs kereslet a termékedre. Elemezni kell a piacot hogy mire van igény, belőni az árakat, terjeszteni a termékeidet. Ezek alapján kell elkezdeni már a legelejétől megtervezni az üzleti tervet. Azt nem tudom hogy a bútorok gyártása a mai világban mennyire piacképes akkora cégek mellett mint pl. az IKEA és a többi de egy biztos, nyitott szemmel kell járnod és már most elkezdeni kiépíteni a kapcsolataidat. Javaslom egyébként a Kulcsár Akadémia TikTok oldalát hogy csak egyet említsek. Számodra szerintem sok hasznos információt meg tudsz ott találni.
2023. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy 2-es mondja.


Egy műhely nyitása nem annyiból áll, hogy keresel egy min 30nm-es helységet, és majd ott dolgozol.



A garázsnál már ott fog kezdődni a probléma, hogy egy garázsban jellemzően egy-két 40W-os izzót, meg maximum egy automata kaput kell működtetni az elektromos hálózatnak, így aztán kb pont ekkorára is méretezik az egészet. Az pedig nem csak a szabványoknak/szabályoknak nem fog megfelelni egy műhely esetében, de annak sem, hogy meghajts róla 1-2 gépet (és akkor ugye még nem beszélünk 380/400V-os nagyobb teljesítményű cuccról, csak kézi szerszámokról, esetleg egy körfűrészről.



Aztán ott vannak a különböző engedélyek, a zajvédelem, a szomszédok, mikor első akalommal bekapcsolod az elszívót egy tucat szomszéd fog feljelenteni...


Szóval mielőtt belevágsz életed üzletébe 3 dolgot ajánlok, és abból az adózs/cégforma csak az utolsó.


1) nézz utána a szabályoknak, törvényeknek, az elektromos hálózattól a tűzvédelmen át az engedélyekig mindennek.

2) készítsd üzleti tervet. Ne csak a fejedben legyen meg, hogy mi, mibe fog kerülni, hanem írd is le. Meg fogsz lepődni, hogy mennyivel nagyobb összeg jön ki, mint amit tippelnél most a "végiggondolás" után.

3) keress egy könyvelőt, és fizess neki, hogy átbeszélje veled a lehetőségeket cégformára, adózásra vonatkozóan. A GYK gyors kérdések megválaszolására alkalmas, de senki nem fogja veled órákon át átvenni a lehetséges adózási és cégformákat, előnyökkel/hátrányokkal.

2023. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
40-60.000Ft+a járulékok? Tb meg ilyesmik? Piackutatást már végeztem, van benne lehetőség, ha már ugyanennyit kihozok belőle mint most,akkor is megéri,mert a magam ura leszek,nem pedig egy beosztott akit nem becsülnek meg sehol. 4. Válaszoló bútorasztalosként, nem használok ipari áramot, aksis gépekkel fogok dolgozni, esetleg néha ha kell valamit marni, de az is 1500-2000w mint egy porszívó, a faanyagot pedig leszabatom leérzáratom bútorlap leraktokban, nekem csak annyi dolgom lesz, hogy összeszereljem, és értékesítsem.
2023. júl. 17. 10:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor 200.000FT a cég alapítás, és a Kft+járulékok+telephely bérlés az kb 170 havonta mindennel együtt?
2023. júl. 17. 10:17
 7/12 A kérdező kommentje:
És a forgalom hány százaléka adó?
2023. júl. 17. 10:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez ennél azért komplexebb, hogy itt le lehessen írni. Alapesetben a nyereségadó 9%, de ezzel még sokkal nem vagy előrébb. Keress fel, ha tanácsadásra lenne szükséged.
2023. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5: ha bútorlappal dolgozol, még akkor is nehezen fog kijönni egy garázs.

Ok, hogy egy fúró/csavarozó/lamellózó nem fogyaszt sokat, de ha mellé teszed a világítást, az elszívást, esetleg nem 50 fok melegben/5 fok hidegben akarsz dolgozni, akkor valami klímát/fűtést, ha mindened aksis, akkor a töltő állomást (mert ugye nem fogsz pár óra óra meló után leállni várni, amíg töltenek az aksik, hanem folymatosan pörgetsz nagyobb számú akkumulátort).


Hidd el, kevés az a garázs, ahol van annyi elektromos kapacitás, hogy ezt meghajtsd (és mellette még életvédelmi relé, tűzvédelmi kapcsoló)...


Csak a garázs átalakítására elmegy egy csomó pénz, amit a bérbeadó nem fog kifizetni.

2023. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9: te direkt meg akarod győzni hogy ne csinálja? Zavar az, ha valaki változást akar az életében ? Honnan tudod hogy a garázsban milyen áramellátás van amit majd fog találni? 16a esetén egyszerre nyomhatja 2 korfuresszel és közben 5 akksit gyorstolthet.


Bőven elég neki és ennyi lehet hogy van is. De 10 amper esetén is c-s kismegszakitoval elég lesz.


Csak mint én első hozzászóló írtam Kft alapítás és úgy csinálja, mert hibát mindenki vét, és ha valamiért megbüntetik (például ha valakit zavar hogy saját lábra akar állni a kérdező és mindenért feljelenti és beperli) a kft-t felszamolni könnyebb mint saját vagyonnal felelni.

2023. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!