Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy saját asztalos vállalkozás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pisti vagyok 23 éves érettségizett asztalos, úgy gondolom, hogy eleget kerestem másnak a pénzt a munkámmal, hétfőtől vasárnapig, reggeltől estig mentem, de csak másnak keresem a pénzt, más álmait, terveit váltom valóra. Szeretnék egy olyan vállalkozást létrehozni, amit egyedül csinálok, nem parancsol nekem senki, és nem nyúlják le a hasznot, amiért én dolgoztam meg. Arra gondoltam, hogy bérelni fogok a városban egy garázst, és ott fogom készíteni a bútorokat, hirdetni interneten, illetve bedolgozok bútorboltoknak kezdetben, amíg ki nem alakul a vásárlói kör, és nem lesz a vállalkozásoknak egy keringése. Milyen költségekkel jár egy egyéni vállalkozás, melyik éri meg a legjobban? Mikre kell odafigyelni, hogy minden törvényszerű legyen? Köszönöm szépen a segítséget! További szép napot mindenkinek!!

2023. júl. 17. 06:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

10: te ugye a könyvelő vagy? Aki abban érdekelt, hogy alapítson céget, nem baj ha bebukik.



Az emberek 99%-a úgy vág bele a vállalkozásba, hogy fogalma sincs, hogy milyen szabályok vonatkoznak rá (hogy kell e poroltó a műhelybe, hogy végzettség kell a bolti árusításhoz, hogy HACCP-nél mire kell megfelelni egy mezei lángosozónál/szendvicsezőnél).


Gyorsan alapítanak egy céget, hogy majd a nagyi sufnija lesz a műhely, anyuka süti a lángost, aztán 3 hónap múlva bukik minden berakott pénzt, amikor rájön, hogy a kinézett helység nem felel meg műhelynek/boltnak/büfének, hogy az önkormányzat/elmű/és millió hatóság a se*be is belenéz, milőtt engedélyezi, hogy műhelyt/éttermet/boltot nyisson, ha valahogy mégis sikerül, akkor a szomszédok dobják fel 2 napon belül a zaj vagy a szag miatt.



Persze, kiváló gondolat, hogy rögtön azon pörögjön, hogy adózni hogyan fog, de ez kb az utolsó lépés, mikor még azt sem tudja, hogy mennyi pénzt kellene

a) befektetni egyáltalán (nem, nem elegendő egy csavarozó, egy lamellózó egy asztalos műhelynek sem)

b) ha meg is van mindez a pénz, akkor mikor tudná ténylegesen elkezdeni a munkát, mire minden papírt, engedélyt, biztbaszt beszerez

2023. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11: Nem.

Nem tudom most egy könyvelő mennyiért könyvel mert van a családban, de nem hiszem hogy olyan brutális összegért amiért érdemes lenne itt tanácsokat osztogatni és ösztönözni a cég alapításra, direkt a bukására apellálva.


Arról nem is beszélve, hogy ha megcsinálja a műhelyt összesen bukhat 4-5-600e ft -ot, ami egy dohányosnak fél éves cigi adagja.


Nem cigarettázik, és megvan a pénz, kipróbálja vagy megy vagy nem. Nem tudom elképzelni hogy sok vállalkozó egyszeráen minden szabálynak megfelelve tökéletesen marketingelve indította volna a cégét.

Aki nem alkalmas rá belebukik, fél évig nem cigizik, ennyit veszít.

Sok ? Szerintem nem. Nem mindenki kezdheti felülről, hátszéllel.

2023. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!