Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen devizaszámlát nyissak?...

Milyen devizaszámlát nyissak? Többi lent

Figyelt kérdés

Devizaszámlát kell nyitnom mert EUR-ban és USD-ben fogom kapni a fizetésem szabadúszóként. Etsy-n is árulni fogok, oda meg ajánlott egy magyarországi székhelyű bankszámla nyitásnál (változtatni biztos lehet később a supporttal)

Úgy tudom az EV-knek szintén nem jó a Wise/Revo, de lehet tévedek? Vagy csak a könyvelők nem szeretik?

Otp,Rafi-n gondolkodom, De tudom, hogy kedvezőbb a Wise/Revolut verzió, viszont szeretnék közeli fizikai bankfiókkal rendelkező bankot választani.



2023. júl. 23. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Én gond nélkül számláztam Revolutra évekig külföldi klienseknek, közte egyetemek, EUs intézmények, kutatóintézetek, stb.


A könyvelő nem szólt hogy nem tetszene neki.


cégként is Revo-t használok, csak már Business.


Én meguntam hogy 3-5%ot lop tőlem a bank ilyen olyan címszóval.

2023. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

EV-ként a Wise-nál business számla kell, aminek van egy egyszeri 19 ezer forintos díja (a personal az ingyenes lenne). Gond nélkül tudod használni, átutalást is tudsz fogadni, de ha itthon forintban költöd el, akkor az átváltási díj miatt már nem annyival jobb, mint egy hazai bank.


Én OTP-nél nyitottam EUR számlát, annak csak 77 forint a havidíja és kérhetsz hozzá kártyát is. Az utalás a devizaszámláról minimum 700 forint, de rendszeres utalást is beállíthatsz és akkor olcsóbb.

Én kiszámoltam, a Wise nekem nem érné meg, annyit nem nyerek az árfolyamon. Meg nekem muszáj, hogy pénzt küldjek a sima forintszámlámra, mert onnan vonják a hitelt meg a rezsit.


Revolutot nézegettem, azt lehet, hogy fogom használni.

2023. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy a könyvelőmnek tökmindegy, hova érkezik a pénz, mert úgyis a számlák alapján dolgozik, az meg ott van a NAV rendszerben. Mondjuk én havi egy számlát állítok ki, azon nem nehéz eligazodni.
2023. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is otp devizánál maradok, kell a hazai bank sajna
2023. júl. 24. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!