KoRn III kérdése:

Furgonozni magamnak?

Figyelt kérdés
Sokat gondoltam már rá, hogy vennék két furgont és saját magamnak dolgoznék áruszállításban. Alkalmazottként már csináltam, nagyjából tudom mennyit kellett menni hozzá. Szerintetek érdemes belevágni? Mennyit lehet egy autóval magamnak kitermelni? Szakmai véleményeket is szívesen fogadnék attól, aki ezzel foglalkozik!

2023. aug. 27. 14:21
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"Ha újra nekifutunk, egy autóval sem járható a történet?"

Hónapok óta kérdezgeted ezt a furgon témát. Tényleg nincs jobb ötleted?

Ha állampapírba beteszed 15%-os kamatra a 7 misit, azzal is keresel kockázatmentesen majdnem 1 milliót egy év alatt.

2023. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
21, tegnap tettem fel a kérdést, nem tudom miről beszélsz. Nem értem miért tilos érdeklődni egy témával kapcsolatban egy kérdéseknek szánt oldalon. Válaszolni viszont nem kötelező, így ezt megköszönném!
2023. aug. 28. 12:02
 23/47 anonim ***** válasza:

#18: Ja értem, akkor még bizonytalanabb.

Az ok, hogy egy hónapra előre tudod a beosztást, de nem fix, hogy minden szerdán foglalt vagy, az nem segít egy cégen, hogy ha van egy fix fuvarfeladat azt 5-ből 4-szer meg tudod csinálni. Kevesen fognak bajlódni veled így. Hacsak nem adsz olyan árat, de nem fogsz tudni pont azért, mert két kihasználatlan romhalmazt akarsz fenntartani.

Egy autóval működhet, ahogy a legelején írtam, az egyfős, egyautós vállalkozás minden hátrányával. A speciális feladat bármi lehet, ha mindenképpen szállításban gondolkozol, akkor én rámennék valami olyanra, amihez speciális tudás vagy gép kell. Pl. állatszállítás, darus autó, stb. Nyilván attól függ mi a helyzet, 18t darus autóra biztos lenne munka még akkor is ha az építőipar döglődik, de jó autót venni nagyon nehéz. Meg kérdés jogsi van-e rá.

2023. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
23-as, köszönöm! Sajnos ezekhez a projektekhez valószínűleg nem lenne elég az önerő az elinduláshoz, hitelből pedig nem vállalnám be. Egy autóval talán meg lehetne próbálni a történetet, de az "elhangzottak" alapján nem tűnik egy jó befektetésnek ez. Köszönöm a válaszokat! Minden hasznos válaszolónak ment a zöld pipa!
2023. aug. 28. 12:08
 25/47 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos: rengeteg fix költséget vállalsz be egy vállalkozás alapításával (adók, járulékok, könyvelés, kötelező biztosítás, útdíjak stb.) egy bizonytalan bevételre számítva.

Lehet, hogy keresnél vele végül nettóban duplaannyit, mint az állampapírral, de kérdés, hogy mekkora munkával és kockázattal.

2023. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Full jogos, köszönöm! Csak dolgoztam ebben, és nagyon szerettem, nagyon jó lett volna egy saját vállakozás, mi ketten szeretettel csinálnánk ezt. Lehet, hogy néhány év múlva kicsit több pénzzel újra átgondoljuk.
2023. aug. 28. 12:19
 27/47 anonim ***** válasza:

Nem az összeg nagysága határozza meg, hogy jó befektetés lesz-e a furgonozás. Ha 7 helyett 14 millióval vágsz bele, csak a kockázatot dupláztad meg.

Alkalmazottként meg csinálhatjátok mindketten most is saját tőke kockáztatása nélkül. Furgonosként biztosan többet lapátolnál össze havonta, mint mentősofőrként. Csak kevesebb lenne a szabadidőd és nem volna kedved hülyeségeken agyalni. 😂

2023. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
27-es, pontosan tudom, hogy nem fizetnek ennyit furgonon, vagy ha igen akkor az folyamatos nemzetközi és gk-ban alvás. Nekem ez a főállás a legjobb, 7 napért cserébe van időm hülyeségeken is gondolkozni. A szabadidőmben szeretnék még profitot termelni magamnak, a hogyan még kérdéses.
2023. aug. 28. 12:46
 29/47 anonim ***** válasza:

#28: viszont ha nem ragaszkodsz a furgonozáshoz, akkor számtalan más, kisebb kockázatú (legalábbis ami a befektetés összegét illeti), dologba tudsz belekezdeni ennyi szabadidővel.

Kell a vezetés mindenáron, vagy csinálnál mást? Ha igen, mihez értesz, vagy mit tanulnál meg szívesen?


#23

2023. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

A fő gond nem a tőke.


A fő gond 3 dologból áll itt össze:

- HOZZÁÉRTÉS: Jól láthatóan te értesz a kocsi vezetéséhez, de semmi máshoz.

- ÖTLET: Az nem ötlet, hogy veszünk egy-két autót és az apóssal hajtjuk. Valami olyan kell egy üzleti vállalkozáshoz, amitől működni fog. Az ötlet lehet annyi is, hogy mostanában akkora hiány van furgonozós szolgáltatásból, hogy megéri indulni, de neked még ennyi sincs

- ÜZLETI TERV: ez a legfontosabb. Végig nem gondoltad, nem számoltad, hogy megéri e. Lehet, hogy simán, lehet, hogy nem. De te csak ilyen hirtelen jött gondolatokkal rohangálsz, hogy veszek 1-2 autót, hajtjuk apóssal vagyy sem, aztán majd csak lesz valahogy. Nincs terved, hogy mennyit kell befektetni, mennyibe fog kerülni a könyvelő, a cég alapítás, a kocsik futása az első fél évben, kinek fogod eladni a munkád

2023. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!