KoRn III kérdése:

Furgonozni magamnak?

Figyelt kérdés
Sokat gondoltam már rá, hogy vennék két furgont és saját magamnak dolgoznék áruszállításban. Alkalmazottként már csináltam, nagyjából tudom mennyit kellett menni hozzá. Szerintetek érdemes belevágni? Mennyit lehet egy autóval magamnak kitermelni? Szakmai véleményeket is szívesen fogadnék attól, aki ezzel foglalkozik!

2023. aug. 27. 14:21
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Bármilyen másik portás vagy éjjeli őr állást csinálhatsz a mentőzés mellett.
2023. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
49%
Arra nem gondoltál, kérdező, hogy vegyél egy lepukkant furgont 1 millióért, amit magad tudsz szerelgetni és így minimális befektetéssel kezdjél bele? Legalább látni fogod, hogy működik-e az ötleted, és ha nem működik, akkor minimális összeget buksz rajta.
2023. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

"hogy vegyél egy lepukkant furgont 1 millióért, amit magad tudsz szerelgetni"



Ahham...

Lássuk a problémákat. Az 1 milliós lepukkadt furgonok nagy része is 2000 utáni gyártmány, nagynyomásúval, turbóval, műszeres diagnosztikával, már nem a régi öreg, a garázsban összerúgom tranzit, az ehhez való alkatrész árakkal. A régi tranzitot/transportert meg elvitte a rozsda ezerszer, szóval olyat már nem veszel.



De amúgy is, fuvarozni akar, vagy szerelgetni. Mert a megrendelőt qrvára nem érdekli, hogy éppen miért pukkant el az autó, inkább keres egy 10%-al drágább fuvarost, aki időben ott van a kocsival.


Sajnos ez nem igazán az az üzlet, amit kicsiben ki lehet próbálni

2023. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos kommenteket, ment a zöld pipa!


29-es, azért ragaszkodom hozzá, mert hobbiként élvezem csinálni. Miért foglalkoznék mással, ha ezt szeretem csinálni? Egyébként, ha van más hasznos lehetőség, mint írtam korábban is, szívesen meghallgatnám :)

Egy rendészeti alapképzésem és egy mentőápolói szakmám van. Sajnos nészerű szakmám nincs :( (Pl: burkoló, kőműves, festő) Cserében értek az informatikához, folyékonyan beszélek angolul, megvan az összes PÁV-om és sokéves tapasztalatom van nemzetköziben is. Tehát sokat nem dobott a gép, ezekből lehet gazdálokdni.


30-as, sajnos igazad van, elég korai fázisban írtam ki a kérdést, részben azért is, mert vártam az ötletet érintő építő jellegű kritikákat, amit meg is kaptam, pl hogy két autóval indulni ebben a formában nem érdemes.


31-es, nem igazán vonzó ötlet, de köszönöm a tippet!


32-es, nem hiszem, hogy jó megoldás lenne. Vagy jól vagy sehogy nem szeretném csinálni. Ezt az induló tőkét ha nem így és nem ebbe, akkor másba kell majd fektetni.


Mindenkinek köszönöm!

2023. aug. 28. 13:09
 35/47 A kérdező kommentje:
Mivel felmerült ez is, alkalmazottként is szívesen dolgoznék egyébként, csak nincs olyan cég aki megbecsülné a tisztességes munkavállalót, emiatt is döntöttem annak idején úgy, hogy csókoltatom őket. Mindig egyre és egyre több kilóméter, egyre távolabb otthontól, mindig egyre több gk-ban alvás, egyre kevesebb pihenőidő. Nekem erre nem volt és nincs is szükségem.
2023. aug. 28. 13:13
 36/47 anonim ***** válasza:
Folyékony angollal el tudsz menni szállodai recepciósnak 500-600 nettóért + borravaló, és nem kockáztatod az életedet a úton minden nap, mint most, vagy furgonosként tennéd.
2023. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem a munka büdös, csak nem szeretem amikor elveszítem a kontrollt a saját életem felett. Minden tiszteletem azoknak akik ebben nap mint nap dolgoznak! Ha magamnak csinálnám magamnak tervezném a köröket is, úgy, hogy a hasznos és az egészséges kategórián belül maradjak.
2023. aug. 28. 13:16
 38/47 anonim ***** válasza:

#34: Igen, ezért kérdeztem. Az építőipar szenved, de a lakosság méginkább. Szerintem egy erősebb lesz a kereslet az olyan ezermesterekre, akik meló mellett (a járulékokat megspórolva) olcsóbban tudnak majd kisebb munkákat elvégezni. Legyen az villanyszerelés, csapcsere, gipszkartonozás bármi. Tehát ha olyan helyen laksz, ezek is opciók lehetnek. De ha mindenáron a vezetés, akkor vezetés. Trailerezés? Mondjuk, ahhoz minimum B+E érdemes lenne, de az beleférne a keretbe szerintem.


#29

2023. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Van a fészen egy "Sz.rok mindenre, furgonos vagyok!" csoport, sok másik mellett. Én feltenném oda is a kérdést, mégis szakmai fórum.
2023. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
36-os, sajnos baromi messze vagyok minden szóbajöhető várostól, ahol akár még alkalmaznának is minden féle vendéglátási előzmény és tapasztalat nélkül is horribilis bejárási költséggel. Legközelebbi város 25 kilóméter. Olyan város ahol tudok is ilyen létesítményről, 36 kilóméterre található.
2023. aug. 28. 13:18
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!