Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok az ingatlanfejle...

Mit gondoltok az ingatlanfejlesztésről mint vállalkozás?

Figyelt kérdés
2023. aug. 27. 18:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#10: Mondjuk nekem egyértelmű volt, hogy az ingatlanfejlesztés az nem egy panellakás bérbeadása szint :) Mondanám 100M-1000M kategóriának, amiben én gondolkoznék. Az kicsit más játszótér. Ott meg hatványozottan igaz, amit írtál


#7,9

2023. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

@ 10:22


Egyet értek.


Én spec egyre több olyan sztorit hallok, hogy gyereknek felnőtt korára szánt ingatlantól, meg hagyatékból szerzett ingatlantól, amit kiadtak az emberek szabadulnának meg, mert annyi ráfizetésük volt már problémás bérlők miatt.

2023. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

11: sokan sok mindent értenek ez alatt, jellemzően a GYK-n nem a "van egy 8 hektáros belterületem, de még nincs semmi közmű" típusú ingatlanfejlesztőkkel futsz össze, hanem azokkal, akik abban gondolkoznak, hogy vesznek egy lepukkadt lakást, kipofozzák, és hadd szóljon (igen, szerintem sem ez az ingatlan fejlesztés).


Amúgy mindkettő 2 okból bukik bele:

- nem ért hozzá

- bőven alábecsüli a költségeket (ami persze abból jön, hogy nem ért hozzá).

2023. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13: Persze, nulla pénzügyi tudást kapnak az emberek, és nincs is előttük olyan példa (szülő pl.) ami minimális gazdasági szempontú gondolkodást adna. Csak felszorozzák az albérlet árát 12-vel és máris látnak egy jó nagy számot évente "ingyen"


#11

2023. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14: én most a családban küzdök ezzel egy közösen örökölt lakásnál. A többiek kitalálták, hogy adjuk ki, mondom ok, bemegyek az ikeába, veszek egy pár bútort, meg hívok festőt, hogy tegye rendbe.


Nem, ez nem jó, a bútor drága, a festő drága, majd mi megcsináljuk. 3 éve áll a lakás kiadatlanul, mert nem akartunk befektetni 1 évnyi bérleti díjat, viszont időnk nem volt, csak beszéltünk róla.



A "kozorciumból" én vagyok az egyetlen akinek nem fáj a dolog, mert piti pénzt keresnék vele, és van bőven más érdekeltségem, ami viszi az időm, energiám.


A többieknek fáj, de még mindig nincs kiadva a lakás :)


Na ennyit a nagy üzletekről.


Amúgy a múltkor küldtem nekik egy kis kalkulációt, hogy

- HA kiadjuk 3 éve és nem arra várunk, hogy majd kifessük magunk, meg összeszedjük a bútorokat innen-onnan

- HA eladjuk, és befektetjük a pénzt (csak állampapírral számolva, semmi S&P500, tényleg az, ami a leggyávábbnak is megoldás lett volna)

- meg a mostani helyzet


Gondolom kitalálod, hogy milyen számok jöttek ki :))

2023. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mennyi saját pénzzel vágnál bele, kérdező?
2023. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#15: Ha tudnád hány ilyet hallgatok meg otthon rendszeresen, onnantól kezdve, hogy egy "telefont engedjen meg valaki helyettem" egy befektető felé, mert milyen jó lenne, ha a szántóföldeken nem növénytermésztés utáni bérleti díj lenne, hanem mondjuk szélerőmű fizetné a sokszorosát, egészen odáig, hogy mi lenne, ha a haszonélvező nagyon idős rokon haszonélvezete nem gátolná a jobb hasznosítást (bármilyen megoldással, no comment)... Az olyanokról, mint a feleslegesen nagy, de egyébként potenciálisan jó ingatlan kisebbre cserélése + fennmaradó pénz megforgatásáról álmodozásról nem is beszélek.
2023. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"a szántóföldeken nem növénytermésztés utáni bérleti díj lenne, hanem mondjuk szélerőmű fizetné a sokszorosát"

Az elmúlt 10 évben nem is engedélyeztek új szélerőmű telepítését Magyarországon...

2023. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
de majd most termel a sok ner erőmű
2023. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#18: Az elmúlt 10 évben nem, előtte nem kevés épült meg a "szomszéd" táblákon szemmel láthatóan nagyobb bevételt biztosítva a tulajdonosoknak. Ha jól emlékszem, jövő évtől, igazodva az EU szabályozáshoz újra engedélyezni kell majd az ilyen beruházásokat, ezért lehet rajta megint agonizálni.

De nem is az volt a mondandó lényege, hogy épült-e, hanem hogy nem megy a pénzügyi tudatosság


#17

2023. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!