Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi esélyem lenne egy...

Mennyi esélyem lenne egy saját tanyán zöldségek,tejtermékek,húsok, állatok kereskedéséből megélni? El lehetne itt adni a piacon na de a kérdés hogy mennyit

Figyelt kérdés
Elegem van az emberekből. Az évek alatt teljesen tönkre mentem mert soha nem voltak barátaim mindenki kétszínű volt velem és át baszott. Mindenért mindenkinek én voltam a szar és mindenhol csak bántottak lelkileg. Minden ember fájdalmat okozott nekem a csajok ott basztak át ahol tudtak. Végre megtaláltam az igazit de már vele el akarok menekülni egy tanyára ahol vannak állatok,fegyverek, és rajtunk kívül egy ember sincs és a civilizációval sem szeretnék találkozni sokat. Max amíg árulom a termékeket. Soha többé nem akarok vissza jönni városba lakni elég volt egész életemen át a családi nehézségek a szegénység mellett is 18 éven át szenvedni. Na de mennyi esélyem lenne őzekből,szarvasokbol, malacokból, tehenekből,zöldségekből,gyümölcsökből,baromfikból megélni? 18 éves fiú vagyok
2023. aug. 29. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Jó tanács: ne valami ellen, hanem valamiért akarj dolgozni, kiszállni, bármit is csinálni.

Ezzel a mentalitással sansztalan bármit elérned, egy megkeseredett, bukott nájlonparaszt lehetsz 25 éves korodra rosszabb esetben. Jobb esetben is csak valami szektás ingyenélő, aki a RENCERT szidja ha nem érett be a paradicsom.

Láttam ilyet eleget.

Inkább fedezd fel mi az ami ebből az egész területből a leg

inkább érdekel, tanuld, képezd magad, könyvekből, interneten, suliban. Utazz, önkénteskedj, dolozz másoknak, akár a világ másik részén és keresd a JÓ pèldákat. Amint lett elég pénzed, meg tudod teremteni a magad gazdaságát. Feltéve, ha még akkor is úgy érzed, erre lesz szükséged.

2023. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező ha van pár 100 millád lazán megélhetsz a földbirtokodon.
2023. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok utazni. Bele fáradtam már ebbe sajnos :( . Nem a rendszert akarom szidni . Viszont hallottam olyanokról a Discoveryben akik alaszkában élnek és volt ott egy csávó aki ugyanígy emberutáló volt de ő börtönben is volt. Vannak akik ott élnek forgatnak róluk a mai napig filmet és pénzt kapnak érte. Csak hát oda ki kerülni lehetetlen. De nem akarok semmiféleképpen be illeszkedni az emberek közé. Dolgozni egy picit hogy legyen anyagi hátterem,van egy szép szakmám . Picit pénzt szedtem és végleg le lépek innen. Én így terveztem
2023. aug. 29. 18:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez megint olyan álom, ami pont így nem működik. Vagy komoly vállalkozást kell építeni belőle, alkalmazottakkal, vagy mellékesként működik
2023. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Működhet az egyedül is, de csak komoly anyagi alapokkal. Ami lehet akár egy mellette végzett 'városi' munka akár egy előtte a céges világban eltöltött pár év.

A szaktudást viszont nem tudod megspórolni. Ha nem akarsz távol utazgatni, utazz itthon. Ha nem akarsz utazgatni, járj webináriumokra, nézd a youtube-ot. Gyakorolj otthon ha van kiskert vagy akár egy balkonláda.

Mindegy csak csinálj valamit és ne a tv-t nézd :) Remélem te is érzed az ellentmondást aközött hogy nem akarsz kimozdulni, és közben Alaszkáról álmodozol.

Más: egy kertészeti topikban már megírtuk, hogy az "öregeknek" részben azért sem ment az ilyesmi, vagy azért volt egy kínszenvedés az életük mert egész egyszerűen nem értettek hozzá. Ha ugyanazokat a rossz módszereket alkalmazod 50 éven át, vagy akár több generáción át, néha, persze, lehetnek szép eredményeid. Erre voltak olyan fene büszkék a nagy parasztok (tisztelet a kivételnek!).

A tudás akkor is a főúri gazdaságokban, tanintézetekben és egy-egy kivételes falusi tehetségnél volt.

Ugyanúgy, ahogy most.

Ha megnézed a sikeres (értsd aki megél belőle) bio embereket akár itthon akár máshol, mind képzett és nagyon tudatos emberek.

Ne röstelljük ezeket a helyeket ma sem fölkeresni és TANULNI.

2023. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

"Na de mennyi esélyem lenne őzekből,szarvasokbol, malacokból, tehenekből,zöldségekből,gyümölcsökből,baromfikból megélni? 18 éves fiú vagyok"

Az őzek, szarvasok azok vadállatok, a helyi vadásztársaság tulajdonai. Otthon nem tarthatsz vadállatot akkor sem, ha lenne erre egy tanyád. Ami jelenleg nincs.

Emellett éltél valaha falun? Volt bármi közöd eddigi rövid életed során háziállatokhoz kutyán és macskán kívül? Tudod mivel jár baromfit, malacot nevelni?

Álmodozni lehet bármiről, abban semmi rossz nincs.

2023. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Mennyi esélyem lenne egy saját tanyán zöldségek,tejtermékek,húsok, állatok kereskedéséből megélni? El lehetne itt adni a piacon na de a kérdés hogy mennyit"

Ha ezeknek csak a felét megtermeled, akkor már önellátó vagy. Csak egy 200 literes fagyasztóláda kell, amellett füstölő és elrakod magadnak a fagyra a friss húst, novembertől februárig pedig elkészíted a füstölt árut, sonkát, szalonnát, kolbászt és elvagy belőle vígan egész évben.

Nem kell vásárolnod, de nem kell árulnod sem. Minimális amúgy is, amit el tudnál adni kezdőként, hiszen minden piac a bizalmon alapul bejáratott kereskedőkkel és őstermelőkkel, akinek már ismered az áruit, azokhoz jársz vissza vásárlóként.

2023. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Elegem van az emberekből."

Fordulj pszichológus/pszichiáter szakemberhez, elvégre minden közösségben emberekkel fogsz találkozni és interakcióba kerülni. Lesznek szomszédaid és ha meg akarod tanulni a gazdálkodás mesterségét, azt is kénytelen leszel emberektől megtanulni. Ahogy a piacon kereskedve is emberekből fogsz megélni. A gyermekeid is óvodába, iskolába fognak járni, ahol szintén emberekkel találkozol, tanárokkal, szülőkkel.

Muszáj a társadalomba beilleszkedni valamilyen módon, anélkül nem megy.

2023. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol volt ebben udvariatlanság és a kérdesedre is válaszoltam, meg fogsz tudni belőle élni ha van egy masszív alaptőkéd, vagy egy stabil bevételed és szaktudásod. Ez a válasz.

Pszichológust, vagy valamilyen segítőt én is javasolnék, segít kideríteni hogy mi a valódi problémád, mert nem biztos hogy az, amire alapból gondoltál ("az emberek") és a megoldás is lehet más.

2023. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#10

Kérdező egyértelműen trollkodik a kérdésével csak.

2023. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!