Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha festeni szeretnék (képet)...

Ha festeni szeretnék (képet) és ezt eladni akkor milyen vállalkozási forma lenne nekem jó?

Figyelt kérdés

Viszont valószínűleg évente csak 1-2 képet adnék el és az nem valami nagy bevétel, így persze nem is lenne minden hónapban jövedelmem.

7-es adózást néztem (adószámos magánszemély), de nem tudom, hogy erre a tevékenységre ráhúzható-e, hogy nem üzletszerű tevékenység.


2023. szept. 1. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék, bocs hogy csak ezért kommenteltem ide.
2023. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a szakmám porcelánfestő, szóval tudok festeni...
2023. szept. 1. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

"Amúgy a szakmám porcelánfestő, szóval tudok festeni..."


Egy névtelen porcelánfestő nem tud olyat festeni amire vevő is akad, max eladod anyagáron jófogáson valami baleknak és az 5000 forintos adózatlan bevételed miatt nem fogja rádrúgni az ajtót a NAV.


Festményt senki nem ilyen randomoktól vásárol, csak annak megy a business akinek neve van a szakmában és több kiállításmegnyitója volt, versenyeket nyert stb...

2023. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

5. Te sem az eszedről vagy híres!

Szerinted azok a nagy művészek úgy születtek, hogy már híres művészek?

Egyből volt kiállításuk meg nyertek versenyt is minden bizonnyal ahogy kibújtak az anyjukból!

De figyelj, olvasd el a kérdésem, ahol leírom, hogy évente 1-2 kép eladása a célom, nem világhírű milliárdos akarok lenni!

2023. szept. 1. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Meg lett válaszolva a kérdésed a legelső hozzászólásomban hogy milyen adózási forma javaslott a te esetedben. Ha neked gondot okoz az értő olvasás vagy diszlexiában szenvedsz akkor ajánlom hogy kérj segítséget mástól hogy segítsen értelmezni a szellemi képességeidet meghaladó mondatrészeket.
2023. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

9. Nem lett megválaszolva a kérdésem!

Ugyanis az első forinttól kezdve adóköteles akár 5 ezer akár 100 ezer a bevétel.

Az, hogy ne adózzak bűncselekményre való felbujtás, ami mint tudjuk büntetendő!

2023. szept. 1. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyként tudsz legálisan adózni művészeti tevékenység után ilyen esetben.
2023. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felesleges alapítani rá vállalkozást mert minden hónapban adóterheid lesznek hiába nem adsz el semmit és az 1-2 eladott kép kevés lesz, hogy ne bukj rajta.
2023. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 Nem feltétlenül, ha fest 2 db 4x6 méteres Munkácsy stílusú festményt 5-5 millióért😁

Ha munka mellett csinálod az még jobb, mert nem kell még külön járulékokat fizetned, elég ha adószámos magánszemély vagy.

2023. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!