Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tanácsolnátok, milyen...

Mit tanácsolnátok, milyen vállalkozást indítsak?

Figyelt kérdés

Végzetségem építőmérnök (BSc). Németországban élek 7 évé. Igazi „építőmérnöki” tapasztalatom nincs, rajzolóként projektekben dolgozom. Szeretnék vállalkozni lehetőleg az építőiparban, de „szakmunkás” tudásom nincs.

Kezdő tőkém 10 millió lenne. Szívesen meghallgatnék ötleteket, hogy ti mibe vágnátok bele. Nyitott vagyok bármire. A szívem húz az ingatlanpiac fele. Köszi előre is a válaszokat!



2023. szept. 13. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fejlessz ki új technológiát ami egy ingatlan felépítésének a költségeit 98%-kal csökkenti, valamint találj fel tartós, flexibilisen alakítható, megbízható építőanyagot, ami sokkal olcsóbb mint a tégla vagy a beton - és tedd ezáltal az ingatlant olcsó tömegcikké, elértéktelenítve emberek millióinak ingatlanvagyonát.

10 millió euróból bevonhatsz más tudósokat is a projekthez.

2023. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válasz, erről álmodik mindenki, hogy ilyet kitaláljon. (10 millió forint, nem euro 😊 )
2023. szept. 13. 08:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Amihez ertesz. Amihez nem abban hoaba csinalsz barmit garantaltan belebuksz
2023. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha ilyen egyszerű lenne, nem kérdeztem volna itt rá. Elméleti tudásom van, ami az életben sokat nem ér es a tipikus építőmérnök munka (tervezes, építés vezetés stb.) nem nagyon érdekel.

Vállalkozást szeretnék építeni. Mindenbe bele lehet tanulni, ami szükséges is mindenhez. Itt ötleteket várnék, hogy mibe kéné egyáltalán belevágni.

2023. szept. 13. 09:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az ingatlanpiacban mire gondolsz? Nyilván arra kevés a pénz, hogy lakásokat vegyél Pesten és felújítva eladd. Vagy mire gondolsz?
2023. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Fejlessz ki új technológiát ami egy ingatlan felépítésének a költségeit 98%-kal csökkenti"

Ha nem is 98%-kal, de legalább 50%-kal, hogy mindenki számára elérhető legyen egy lakás.

2023. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, ingatlan kereskedés, felújítás, ilyenekre gondoltam mar. Egy kölcsön felvételé sem lenne akadály, nélküle hülyeség is lenne. (persze először alacsonyabb ingatlanosokkal) Igazából itt akartam rákérdezni, hogy van-e másnak valami kiegészítő ötlete.

Amire én gondoltam:

1. Ingatlan vétel felújítás es újra eladás (tipikus fix & flip)

2. Inaltalan vétele es kiadás magyaroknak a kezdéshez (ha valaki kiakar Németországba költözni, akkor a legelső dolga, hogy albérletet meg munkát keressen, de munka nélkül nem kap albérletet, ez egy ördögi kör)

2023. szept. 13. 09:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Krampácsolósat.
2023. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyiss egy bordélyt németben, ott legális. 😂
2023. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
mit? (daru ácsolás?)
2023. szept. 13. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!