Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számvitellel foglalkozom,...

Számvitellel foglalkozom, tudtok-e olyan visszaélés-bejelentési rendszert ajánlani, ami biztosan megfelel az adatvédelmi előírásoknak is? Esetleg adatvédelmi szakjogász végzi?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én náluk fizettem elő. Minden jogszabályi dolognak megfelel és nagyon baráti ára is van: [link]

Csináltak sokan amúgy. Aki biztosan nagyon jól megcsinálta, az a Crespo Zsuzsi féle banda, viszont az szerintem irreálisan drága.

Ruzsin Zsoltiék is csináltak, az ingyenes, viszont ha van bejelentés, akkor ott van kivizsgálási díj meg hasonlók.

2023. okt. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dr. Szénási Viktória válasza:
Nézd meg visszaelesbejelento.com weboldalunkat, kollégám dr. Sinka Tamás ügyvéd, adatvédelmi szakjogász kiváló adatvédelmi szakember.
2023. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék ingyeneset, mert mindig az lesz a drága a végén :-)

Saját szakmámban is tudom, hogy ami olcsó, azt újra kell csinálni...

Nekem pár ezer forintot megér havonta, ha nyugodtan alszom :-)

És ami még nagyon fontos, hogy adatvédelemben is jó legyen, mert szerintem az a legnagyobb kockázata ennek a jogszabálynak. Erről kevesen tudnak és beszélnek.

2023. okt. 26. 12:37
 4/11 anonim válasza:

Azért nézz körül, mert csak olyan ügyvédet lehet megbízni, aki az elmúlt 5 évben nem állt semmilyen jogviszonyban a vállalkozásoddal!

A díjakban itt is elég jól el lehet veszni (főleg a bújtatott költségekkel), szerintem ár érték arányban (szolgáltatás, minőség, hozzáértés) az alábbinál még nem találtam jobbat!! Plusz senki nem említi az adatvédelmi vonatkozásokat, ami szintén jelentős kockázat!

[link]

2023. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valaki felhomályosítana, hogy miről van szó?
2023. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szívesen, de pontosan mire vonatkozik a kérdés?


2023. július 24-én hatályba lépett a 2023. évi XXV. törvény a panaszokról, a közérdekű bejelentésről, valamint a visszaélések bejelentésével összefüggő szabályokról. Minden olyan vállalkozást érint, aki PMT alá tartozik, azaz a számviteli szolgáltatást nyújtó cégeket is.


A legfontosabb teendő a bejelentővédelmi megbízott vagy ügyvéd kijelölése és a visszaélés-bejelentési rendszer megtervezése és kialakítása.

De nagyon fontos az adatvédelmi megfelelőség is, mert itt annak van a legnagyobb kockázata!

2023. okt. 26. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Oh, tehát a könyvelőknek be kell jelenteniük az adócsalógyanús ügyfeleiket?
2023. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy könyvelőknek is kell saját rendszert üzemeltetniük.


Esetleg őket kérdezd meg: [link]

2023. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hetes, pont fordítva, itt a könyvelőket tudod mószerolni.

A könyvelőknek alapjáraton kell(ene) jelenteni az adócsalást.

2023. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez a visszaélések bejelentésére szolgál. Az a lényege, hogy ha valamely munkavállaló vagy üzleti partner tudomást szerez arról, hogy valamilyen visszaélés történik a cégen belül, bejelentést tehet egy, a cégtől független bejelentővédelmi ügyvédnek, aki anonim módon (azaz nem kiadva a bejelentő személyét) vizsgálatot kezdeményez a cégnél a bejelentésben leírtak vonatkozásában.

Tehát ez egy belső visszaélés és egy belső vizsgálat, anonim módon.

És kötelező a visszaélésbejelntő-rendszer működtetése minden PMT hatálya alá tartozó vállalkozásnak, valamint az 50 fő feletti foglalkoztatotti létszámmal rendelkező vállalkozásnak.

2023. okt. 26. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!