Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan keszulhetnek fel majus...

Hogyan keszulhetnek fel majus 25-ig az unios adatvedelmi eloirasokra a vallalkozokent is dolgozo magantanarok?

Figyelt kérdés

Sajat tulajdonu kft-m van. Egyszemelyes. Alkalmazott nincs. Oktatast kiegeszito terapias tevekenyseget vegzek. Gyermek neve, anamnezise, telefonszama, szulokre vonatkozo adatok papiron vannak egy dosszieban otthon, , amely telephely is egyben.

Intezmenyekkel kotok szerzodest az ellatassal kapcsolatban, kozerdeku jellegere tekintettel AFA mentes a tevekenyseg.

Szamitogepen nem orzom, nem vezetek roluk nyilvantartast.

Magantanarok, pszichologusok hogyan oldjak meg az uj eloirasoknak valo megfelelest?

Koszonom a valaszt!


2018. máj. 1. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de sokat olvastam. Engem is érint.


Le kell írnod, milyen adatot, hogyan, meddig, hol tárolsz, kezelsz a jogszabályok szerint. Velük pedig hozzájárulást íratsz alá.

2018. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aggódok, hogy pontosan mit-hogyan, de köszönöm!
2018. máj. 3. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenki aggódik. :)

Keress rá a googleban más weboldalakra, akik hasonló adatokat kezelhetnek és nézd meg, hogy kitették-e már az új adatvédelmi nyilatkozatukat. Azokból ki lehet indulni.


Mindenképpen meg kell határoznod ÍRÁSBAN

- pontosan milyen személyes adatokat használsz

- azokat milyen célból használod

- milyen alapon kezeled az adatokat (önkéntes hozzájárulás az érintettektől szerintem)

- az adatokat meddig használod fel, pl. ha már nem páciensed, akkor meddig őrzöd

- mivel számlázol is, a számlázási adatokat saját jogos érdeked miatt kezeled és azokat a jogszabályok szerint (azt hiszem 8 évig) kell megőrizned

- az adatokhoz kik férnek hozzá

- az adatokat miként véded jogosulatlan hozzáféréstől (elzárod a mappát, vagy ilyesmi)

Mindent le kell írni a belső adatvédelmi nyilatkozatba.


Mivel a betegség adatok kényes adatok, ezekre vonatkozó részekre külön keress rá, ez engem nem érintett, ezt nem tudom.


A pácienseknek szerkessz egy dokumentumot, amiben kb. nagy vonalakban leírod, hogyan véded az adataikat, meg a fentieket (mit, meddig, miért kezelsz) és írasd alá velük.


Ha ilyen papírod eddig nem volt, akkor az eddig már eltárolt adatokat nem szabályos kezelned, be kellene szerezni a hozzájárulást, vagy ha már nem járnak hozzád, akkor meg kell semmisíteni a kezelt adatokat (számlázásos kivételével) - SZERINTEM. De felelősséget nem vállalok, nem vagyok szakértő, csak érintett.

2018. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom, kozben utana olvasgattam. Kesz sablon dokumentumok kellenenek az adott tevekenysegcsoportokra pl. orvosok szamara mar csomagban megvasarolhatoak, eleg magas osszegert.

A pontos formai-, tartalmi kovetelmenyek lenyegesek, es nem mellekes, hogy a szukseges es elegseges mertekben szeretnek ezzel csak foglalkozni.

2018. máj. 4. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz a "hozzáértőkkel", most sokan lehúzzák a kisvállalkozókal pénzért, persze felelősségvállalás az nincs a dokumentumért, amit adnak.
2018. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én tudok ingyenes sablont! Nem merem belinkelni, mert a gyakorikerdesek sípolt, hogy "hirdetek"... Privátba elküldöm, ha kell :)
2018. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!