Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Végre megszűnik a kötelező...

Végre megszűnik a kötelező munkahelyi orvosi vizsgálat ami mindenkinek nyűg volt?

Figyelt kérdés
Nyűg volt a munkáltatónak mert adminisztratív teher, illetve előfordult hogy valakit nem tudott alkalmazni mert minimálisan magas volt a vérnyomása. Illetve fordítva, valakit azért nem vettek fel egy munkahelyre mert magas volt a vérnyomása. De egy ismerősöm azért nem kapta meg az alkalmasságit mert az egyik fülére rosszul hall (adminisztrátor munkakör). Plusz a munkavállalóknak is adminisztratív teher, egy jó fél nap elmegy egy ilyen vizsgálattal.
nov. 15. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog teljesen megszűnni. Olvasd el alaposan a tervezetet.
nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

" Olvasd el alaposan a tervezetet."


Pár munkakörben kell majd.

nov. 15. 12:10
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Hat minimálisan magas vérnyomás sehol se volt kizáró ok, de az, hogy kiszűrték ha épp haldokoltál az előnyös volt az embereknek, te meg itt ujjongsz hogy kiszedik lol...
nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

" te meg itt ujjongsz hogy kiszedik lol..."


LOL bírom mikor valaki ismer egy üzemorvost és azt hiszi hogy az összes olyan LOL

nov. 15. 12:52
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Eddig sem volt semmi értelme. Viszont arra kíváncsi vagyok hogy mihez fog kezdeni a sok semmirekellő, digitális analfabéta vérnyomásmérés + tábla leolvastató "üzemorvos" akiknek nincs semmi értékelhető tudása. Csak amiatt éltek meg mert a rendszer kötelezővé tette a vizsgálatot egyébként számegyenesen 0 a hozzáadott értékük.
nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a multik elég rugalmatlanok. Ha az anyavállalat országában kötelező, akkor itt is az lesz.

Egyébként én is nagyon haragszom rájuk. 3 éve rákos voltam, és kezelésekre jártam. Tudta a főnököm, nem csináltam belőle titkot. De egy napot sem voltam táppénzen, mert home office-ban dolgozunk, és el tudtam látni a feladataimat. Az üzemorvos meg elkezdett velem kötözködni. Aláírta, de azt mondta, hogy vigyek a kezelőorvosomtól papírt, hogy dolgozhatok. Végül nem mentem vissza, szerencsére nem lett semmi következménye. A kezelőorvosom pontosan tudta, hogy dolgozom, a kórházban még wifi-kódot is adtak nekem.

nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem olvastam el a tervezetet, de azért az érdekelne, hogy mit csinálsz akkor, ha felülsz a buszra, és valójában a sofőr alkalmatlan azt egészségileg vezetni?


Azért ennek a "megszüntetésnek" elég komoly következményei lesznek egyes helyeken.


Nem is sejted, hogy miért tervez ilyen felelőtlenséget a kormány? -Szerintem mert segget nyal a multiknak, valamint akkumulátorgyár hatalom leszünk. Megszűnik a kontroll. Hullhatnak az emberek mindenféle munkáltatói felelősség nélkül.

nov. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eddig sem igazán a munkáltató felelőssége volt. Ha nem vagy alkalmas, hát mehetsz Isten hírével. Ennyi erővel akkor tényleg inkább ne is legyen. Egyébként nem akarják mindenhol megszűntetni, bizonyos helyeken marad, gondolom a fizikai munkásoknál, akik gépeket kezelnek. De pl. egy irodai munkásnál mindegy.
nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5: elmennek háziorvosnak, azoknál is 10/8 teljesen alkalmatlan bármire is. A jó orvosok magánrendelnek meg kórházakban dolgoznak bizonyos szakterületeken, nem hőemelkedésre irkálnak fel antibiotikumot egy bivalybasznádi rendelőben.
nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 "Nem olvastam el a tervezetet"


Nos, így túl sok értelme nincs sem a hozzászólásodnak sem a kérdésednek. Léteznek olyan spéci munkakörök, ahol nem törlik el az alkalmassági vizsgálatot (pl: buszsofőr, légi forgalmi irányító, tűzoltó és egyéb alkalmasságot megkövetelő munkakörökben továbbra is kötelező).


Azonban annak, hogy home office láblógatásból be kelljen mennem a rendelőbe és ezzel pazaroljam az időmet, hogy valami kivénhedt öregasszony ráfirkantsa a papírra hogy alkalmas vagyok az égvilágon semmi szükség.


Persze pár szellemileg visszamaradott azt hiszi hogy volt valós haszna, valójában ha egy élőhalott vagy de becsúsztatod a borítékot bármire alkalmas vagy ;) Épp ezt számolta fel a kormány, mert semmi értelme nem volt ennek a pénz és időpocsékolásnak.

nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!