Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Készítettem egy társasjátékot....

Készítettem egy társasjátékot. Mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ahogy a címben is írtam sikerült egy társas játékot készítsek, de nem tudom mit csináljak ezek után. Írjak egy játékkiadónak vagy próbáljam meg én előállítani inkább? (Megtudom itthon is csinálni nem rendes társasjáték) Szerintetek melyik érné meg jobban? És ha esetleg influencerekkel szeretném hirdetni mennyit szoktak felajánlani nekik? Az eladás hány % át? Köszönöm előre is a választ. Bocsi a helyesírási és fogalmazási hibákért Erdéyből származom és nagyon sietve írtam. :)

dec. 28. 00:50
A kérdező szavazást indított:
Játék kiadó
Otthoni vállalkozás
13 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

És ha esetleg influencerekkel szeretném hirdetni mennyit szoktak felajánlani nekik? Az eladás hány % át?



Ezek nem publikus adatok, így ezt senki nem tudja. Kérdezd meg az adott influenszertől, hogy ő mennyiért vállalja el.

dec. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
dec. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs kész kereskedelmi forgalomra, addig nincs mit hirdetni.

Pénzért addig is levédetheted a szerzői jogaidat, hogy ne lopják el az ötleted.

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala foglalkozik ezzel Magyarországon.

dec. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ajánlott kiadót keresni tekintve, hogy ők jobban vágják a kiadással járó intéznivalókat. Nyilván érdemes megkeresni több kiadót is és megnézni ők mit ajánlanak. Pl Gémklubb, Szellemlovas, vagy akár Reflexshop.


De először is kell egy prototipus. Hiszen ha nincs mit mutogatni, nem tudod bemutatni a kiadónak a termékedet. Szóval mindneképpen gyárts le néhány példányt.

Egyébként digitálisan is el tudod készíteni a Tabletop simulatorban. Ott kikisérletezheted hogy pl hgoy nézzen ki egy jelölő vagy kártya és akkor amikor a fizikai példányt legyártod már nem azon kell kísérletezni. Persze ha kézzel ügyesebben rajzolsz mint digitálisan, akkor lehet a fizikai egyszerűbb.


És hát ja, érdemes levédetni is. Valószínűtlen, hogy belefutnál, de azért vannak olyan sztorik, hogy valaki egy terméket bemutat egy kiadónak/gyrtónak, azok elutasítják, mert nem látnak benne fantáziát, majd egy év múlva saját termékként piacra dobják ugyanazt.


Amúgy milyen téműjú a játék? Milyen típisú? Mit lehet róla tudni? Nyilván ne mondd el a mechanikát, csak hogy mi a téma meg pl kooperatív/kompetitív/konfrontatív, hány fős, miféle működésű:)

dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%
Dobd ki a szemetesbe. Mit vársz mit fogunk mondani? Szerinted az hogy te random össze dobáltál néhány cuccot mennyit ér?
dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
5, nem igazán vágod a társasjátékpiacot, igaz?:D
dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5

Irigy lúzer vagy.

dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na majd mutasd hány milkát kaszáltál vele kido :)
dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nemcsak milliókban mérik egy szellemi termék sikerét, egy könyv megírása, vagy egy ilyen játék elkészítése önmagában is elégedettséggel töltheti el a készítőjét.
dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala foglalkozik ezzel Magyarországon.


Kínaiakat nem érdekli ez, kicsit módosítanak rajta, simán eladják, ha nem eu-ban akkor ázsiában.

dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!