Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy villanyszerelő hogyan...

Egy villanyszerelő hogyan lövi be az árazást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ti, akik vállalkozók vagytok, mi alapján állítotok ki árajánlatot?

Láttam már pl olyat is, hogy nem órabér alapján számolt az illető.

Volt aki pl egy lakás újravezetékelésénél csak órabérért volt ott. Ti hogyan csináljátok? Mikor számoltok órabért, és mikor számoltok szerelvényezest ?stb stb.


jan. 21. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az emberek nagy része egy iparosnak a munkáért fizet. Nekem pl. eszem ágába sincs többet fizetni azért, mert valaki lassan végzi el ugyan azt a munkát.


Ha a feladat mondjuk egy újraveztékelés akkor pont nem érdekel, hogy 8 vagy 12 óra munka, sőt, szívesebben fizetek ugyan annyit ha 8 óra alatt végez a szaki... csak legyen elvégezve a munka úgy és az, amiben megegyeztünk.

jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem villanyszerelő vagyok, hanem gáz és vízszerelő. A munkadíjamat általában úgy lövöm be órára is, napra is, hogy kb. az aktuális bérminimum kétszeresét keressem meg havonta - ez bruttóra is, nettóra is vonatkozik - amit akar a megrendelő.


Ha nagyon el vagyok havazva, mert nagy a kereslet, akkor vastagabban fog a ceruza, mindig van, aki a 2,5-3-szorosát is kifizeti ennek, különösen, ha sürgős neki a meló.

jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
saccra
jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
órabér :D ne vicceljünk már. Alkalmazottnak van órabére, a szakit a tudásáért fizetjük meg.
jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Már célbaértem ezzel :)
jan. 26. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!