Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék megtanulni pillázni...

Szeretnék megtanulni pillázni és pillásként dolgozni, mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni pillázni és ezzel foglalkozni, viszont nincs érettségim illetve szakmám (ott kellett hagyjam az iskolát ápolni az anyám és nem fejeztem be)

Viszont szeretnék egy pillás sulit végig csinálni és ezt dolgozni. Mi ennek a menete?

Ismerek olyan lányt akinek csoda, hogy a 8 általánosa megvan és még is teljesen legálisan tud a pilla szakmában minden kozmetikus iskola stb. nélkül dolgozni. Nekem lehetséges lenne ez?



#kozmetikus #szempilla #Szempillás munka
jan. 25. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

NE!


Idő és pénzkidobás. Egyénileg nem érdemes belevágnod, úgysem lesz ügyfeled, szalonban meg nem kell külön "pillás".


(Ez tipikus prosti szakma. Nem vicc! Sok prosti nyomja papíron..., vagy napi 1-2 órában, hogy legyen TB-je, meg mossa a pénzt. Ezért van annyi kókler "körmös" is sajnos.)

jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tanulj villamosmérnöknek, vagy programozni.
jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A szempilla építés tevékenysége jelenleg még mindig nem önálló szakma. Egyes útmutatások szerint a mostani hivatalos feltételek mellett, elméletileg, indítható vállalkozás szakmai képesítést nélkül, azonban az iparkamara álláspontja szerint kozmetikusi, VAGY régebbi típusú szépségtanácsadói VAGY új típusú sminkes és szempillaépítői állami képesítés szükséges a vállalkozásszerű munkavégzéshez. Ezen iskolák előfeltétele az érettségi bizonyítvány. Azonban jelenleg a KAVIR oldalon, amikor rákeresel erre a tevékenységre, akkor azt jelzi, hogy semmilyen képesítésre nincs szükség.
jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább legyél burkoló 😂 Az is térdelős!
jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjad már ezt a villamosmérnököt! Nálunk a közösképviselő is az én meg villanyszerelō vagyok közbe portásként melózok mert cidri van meg lóvé sincs lóvéra meló meg még annyi se...
jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Akkor ott az emberrel van valami nagy gáz.

jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig eddigi legjobb közösképviselőnk a 10 év alatt és az első aki az előző 5 közül beállt cserepet hordani amikor tetőfoltozásra került sor! Volt olyan is akit csak egyszer láttunk egész évbe!
jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3/7 Szóval igazából ha elvégzek egy oktatást ami csak a pillaépítés minden csínját-bínját megtanítja, akkor tudok ezzel foglalkozni pénz kereseti szinten előzőleges végzettségek nélkül?

Azaz érettségi és bármilyen más ehhez kapcsolódó iskola nélkül?

Nyilván nem szeretnék illegálisan foglalkozni a dologgal, hogy majd a végén a NAV megbüntessen.

febr. 3. 10:38
 9/9 A kérdező kommentje:

Elég sok helyen olvastam utána és a saját pillásom is kérdeztem, eddig mindenhol úgy értesültem, hogy nem csinálhatom iskola nélkül csak egy pilla tanfolyammal mert szigorítva lett.

Viszont nem igazán van se időm sem lehetőségem visszamenni iskolába több évre utána még szakmát is csinálni és csak azt követően a tanfolyamot, hogy egyáltalán csak belekezdhessek.

febr. 3. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!