Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni olaszul....

Szeretnék megtanulni olaszul. Ehhez milyen nyelvkönyveket, applikációkat lenne érdemes használni?

Figyelt kérdés
A nulláról indulnék. Kezdetben egyedül tervezem a tanulást, aztán kiderül, hogy hogy boldogulok.

2023. aug. 20. 12:55
 1/7 anonim válasza:
80%
Háát, Duolingot ajánlom leginkább. 🤔🇮🇹
2023. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már le is töltöttem. Köszi az ajánlást!🇮🇹🍕🍝
2023. aug. 20. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pons könyvek is jók. (Azokban van magyar nyelvű magyarázat.) Pl olasz nyelvtan 3 lépésben a1-b2


A duolingo jó, de ne vegyél mindent 100% jónak, szoktak benne lenni hibák.


[link] ez is kezdőknek szól, igaz nincs benne magyar, de a képekről lehet tudni miről van szó. Plusz be tudod állítani az oldalt angolra. A videóban olaszul beszélnek, de ha az oldal nyelvét átállítod angolra ugyanazt mondja el csak olaszul. (A videó azért fontos, hogy halld a kiejtést.)

2023. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ezeket a könyveket rendeltem meg:

PONS nyelvtan röviden és érthetően - olasz, A1-B2

PONS igetáblázatok -olasz- a legfontosabb igék áttekinthető gyűjteménye

Olasz kisokos - nyelvtani összefoglaló

2023. aug. 20. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

erwin tschirner: olasz szókincs


nyerges julianna: kis olasz nyelvtan


hajrá! én is imádom ezt a nyelvet!

2023. aug. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok. Eszembe jutott még a hinative oldal. Az a lényege, hogy kiírod ha van kérdésed és anyanyelviek válaszolnak rá. Kimondottan a nyelvtanulás a lényege. (Általában angolul vagy magasabb szinten olaszul, hogy ők is megértsék.) Lényeg, hogy ez nem egy levelező oldal. Kiejtést is tudsz kérdezni.
2023. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szuper! Köszönöm!
2023. aug. 21. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!