Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Régóta műveletlenül álló,elvad...

Régóta műveletlenül álló,elvadult 3 hektár zártkert rendbe tételéhez esetleg van-e valamilyen pályázati lehetőség? Szeretném rendbe hozni, majd művelni! A terület mezőgazdasági támogatásokra jogosult, én pedig fiatal földművesnek minősülő őstermelő!

Figyelt kérdés

jan. 26. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Ránéztem a Fiatal gazda pályázatra, neked szerintem olyasvalami kellene, de azt írják csak júliustól várható. De vannak pályázatfigyelő oldalak, hátha van valami, nézz rá.
jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Max., ha szerez hozzá földterületet, ugyanis általában 10 000 STÉ-től lehet pályázni, azt meg szinte lehetetlen 3 hektárról összehozni. Esetleg, ha gyűjtesz még hozzá. Ha jól tudom, a bérelt terület is beszámít ezekbe, azaz a "saját gazdaságba".

Ilyesmit, amit keresel, ekkora léptékben, max. önkormányzati szinten tudnék elképzelni, ők meg se nem dúskálnak a javakban, se nem fűzödik érdekük semmiféle zártkerti "rendcsináláshoz". Sajnos ezek a helyek szinte mindenhol már csak kolonc, leendő lakóparkoképítések színhelye, mindenki az átminősítésükre vár. Szomorú, de ez van.

jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mélyszántás + tárcsázás = kész!


Ez kb. 20-30eFt/ha extra költség az alap műveléshez képest, de ezzel te is tisztában vagy fiatal földművesként. Ettől az esetben van eltérés, ha benőtték a fák és bokrok:

- fa estén kitermeled és eladod

- bokor esetén gépi szárzúzás, erre a google elég olcsó árakat dob [link] felénk 40e-et is elkérnek érte!

jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tolólapos JCB 300 k ért letolja neked tarra az egészet egy nap alatt hacsak nincsenek már rajta combvastagságú fák!
jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendbetételhez nem hinném. Termelésre adnak.


Nem tudom mennyire van elburjánozva.

1 hétig láncfűrésszel kéne átjárni.

Egy erdészeti szárzúzót remáküldeni. Bérbe 60 ezer, ha nem sűrű az a 3 hektár.

Tárcsázás 30-40.

Mèlylazítás 90.

Szántás 90.

Majd még egy tárcsázás 30 ezer.


És lehet bevetni.

febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!