Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Élelmiszerbolt nyitáshoz...

Élelmiszerbolt nyitáshoz mennyi tőkére van szükségem?

Figyelt kérdés
Debrecenben szeretnék bérelni egy kisebb üzlethelységet és élelmiszerboltot nyitni ahol Ukrán termékek is vannak. Az árút azt kiszámoltam mennyibe kerül, de tudni szeretném hogy elegendő e a tőkém az elindulásra, papirozás stb mennyi pénzt visz az el? Minden engedély stb..

febr. 29. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A lényeg a megtérülés - ennek egyk kulcsa az, hogy a város melyik részén akarsz üzletet nyitni?Vannak nagyon ellátott területek, és vannak kevésbé ellátottak. Nagyon sokat számít, hogy egy bezárt boltot akarsz-e újra nyitni, vagy egy teljesen új helyen (ez az engedélyezésnél lehet érdekes)
febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Van bármilyen kereskedelmi végzettséged és tapasztalatod?
febr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem a kezdőtőke nagysága fogja meghatározni, hogy megéri-e boltot nyitnod, hanem sok minden egyéb körülmény.

Lehetséges, hogy élelmiszerbolt helyett inkább valami mást kellene nyitnod.

Mennyi tőkéd van rá egyébként? Egyedül akarsz belevágni, vagy családdal? Barátokkal? Alkalmazottal?

febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy vállalkozási tanácsadó pontos kalkulációt készít neked erről, ha megbízod a feladattal és rendelkezésére bocsátod a szükséges paramétereket.
márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy fideszes akkor így vagy úgy de kicsinálnak.
márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Itt egy kolléga, kérdezd meg tőle:


Falun élek ahól egy pici boltot üzemeltetek.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..

márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nyításhoz papírok. Állategészségügy 25-30ezer.

Hccp papír 80-85ezer.

Érintésvédelem 25-30ezer.

Kell hogy legyen tűzoltókészülék,egészségügyi doboz,ez talán ingyenes nem emlékszem. Működésiengedélyt az ökormányzat adja ez ingyenes volt. Pénztárgép 170 ezer forinttól felfelé. Rovarírtás helyiség nagyságától függ,10nm-re 15ezret fizetek. Ha van akkor bérletidíj,plussz az árukészletre számolj. Én 7 éve nyitottam,5-600ezerrel úgy hogy mindenből ami kell,alapvető élelmiszerek,tisztító szerek,vettem 2-3dbot,a pénzt mindig visszaforgattam,úgy bővítettem.Az akkori 5-600ezer ma már kb a duplája,infláció...Kezdésnek ennyi. Ha berendezett üzlethelyiség.

márc. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem olvastam hogy árukészlettel számoltál.

Poss terminátorod legyen kártyás fizetéshez. Nekem az OFSZ-es van,ingyenes volt a telepítés,havidíjat kell fizetni meg pénzforgalmi díjat,ez 5 ezer,forgalomtól függ. Remélem tudtam segíteni.

márc. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ukránok tudnak Áfás számlát adni? Azért kérdezem mert én a Szabadkáról akartam behozni árut,de mivel náluk nincs Áfa így nem is nagyon adnak számlát.
márc. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha megbízol a feladattal, szívesen kiszámolom neked.

Lengyel beszállító is van olyan olcsó, mint az ukrán és sokkal megbízhatóbb a lengyel krumpli, hagyma, tojás, tészta satöbbi, satöbbi...

márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!