Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Készíthetek másoknak weboldalt...

Készíthetek másoknak weboldalt 16 évesen pénzért?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és szeretnék valahogy több pénzt keresni. Az utóbbi időben megtanultam elég jól weboldalakat készíteni illetve kezelni mivel a család weboldalát én kezelem. És gondolkodtam azon hogy kéne kezdenem valamit ezzel a skillel mert ahogy néztem elég jól fizet. Ezért utána is néztem hogy milyen jogszabályok vannak erre vonatkozóan viszont nem nagyon találtam meg a kérdésemre a választ. Szóval itt is megkérdezem hátha valaki tud segíteni, hogy 16 évesen lehet e ezzel legálisan pénzt keresni vagy nem? ( Egyébként ha valakinek van valami jó ötlete hogy a nyári munkán kívűl hogyan lehetne kicsit több pénzt keresni akkor azt megköszönném, mivel sejtem hogy ez a weboldalas ötlet nem lesz lehetséges)

márc. 24. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Saját vállalkozást nem hiszem, hogy nyithatsz. Esetleg megbízási szerződéssel, de ahhoz is kéne adószám, vagy egy rokon nevén.
márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

"Szóval itt is megkérdezem hátha valaki tud segíteni, hogy 16 évesen lehet e ezzel legálisan pénzt keresni vagy nem? "


16 évesen senkinek, nem csak neked nem. Majd ha betöltötted a 18. életévedet. Akkor már igen, minden probléma nélkül.

márc. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Ne aggodj ugyse venne senki weboldalt egy 16 evestol
márc. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Magadnak csinálhatsz
márc. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
márc. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Hiába nem tetszik valakinek a válasz, 16 éves nem jogképes. Innentől kezdve kizárt, hogy üzletszerű (gazdasági) tevékenységet saját nevében végezhessen! Pont...
márc. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Igen, 16 évesen csinálhatsz weboldalakat másoknak pénzért.


16 évesen korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak számítasz, ezért olyan vállalkozási formát kell keresned, amiből nem vagy törvényileg kizárva. Egyéni vállalkozó ugyan nem lehetsz (kivéve, ha házas vagy, vagy bejegyzett élettársi kapcsolatban élsz, erről később írok...), de lehetsz bt.-ben kültag, valamint lehetsz kft. és rt. tagja is, és részt vehetsz ilyen cégek alapításában. Mindehhez a törvényes képviselő(i)d előzetes írásbeli hozzájárulása szükséges.


És akkor az egyéni vállalkozásról... Csak érdekesség, nem egy praktikus megoldás... Magyarországon 16 éves kortól lehet házasságot kötni (16 és 18 éves kor között csak gyámhatósági engedéllyel), és a törvény értelmében a házasságkötéssel jogi értelemben nagykorúvá válik az is, aki még nem töltötte be a 18-at. Aki jogilag nagykorúvá vált, az lehet egyéni vállalkozó. Szóval ha keresel egy férjet / feleséget, akkor az egyéni vállalkozás is lehetséges. ;)

márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Úr Isten! Most komolyan... ennyire mélyre kellett a szabályokban nyúlni?


A kérdező biztosan pont erre gondolt -> Hogy férjhez kell előtte menni, vagy keresni egy nőt, akit elvesz 16 évesen.

márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!