Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire hasonlíthat a domain...

Mennyire hasonlíthat a domain címem egy másik címre vagy vállalkozásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy domain címem. Még nem foglalkoztam vele és nincs elindítva rajta semmi. Egy hasonló névvel van egy vállalkozás, ami szerintem elég ismert Magyarországon és ha meghallják a nevet, akkor rögtön asszociálnak erre a vállalatra.


Elindíthatok-e az én domain címem alatt ettől függetlenül egy webshopot, aminek a foglalkozását tekinve más, de valamilyen szinten még is hasonló.


Az én domain címem lightart.hu

A vállalkozás, amire hasonlíthat az a light art museum, amire gondolok. lam.xyz


Köszönöm a válaszokat



ápr. 4. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem érdekli.

Ha nem használsz védjegyet és saját vállalkozást működtetsz, akkor nincs vele gond.

ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fenti példád senkit sem fog érdekelni.


Ha pl olyat regelnél, hogy microsofthu.hu és ott szoftverekkel foglalkoznál, az már problémás lenne.

ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a Light Art Museumnak csak az a védjegye van, amit a másik kérdésedben belinkeltél, akkor nem lesz itt semmi probléma. Ha lightartmuseum.hu-t akarnál és fényjátékkal kapcsolatos dolgot árulnál (és nem mondjuk joghurtot :)), az már problémás lehet.


Inkább praktikussági okai vannak, hogy meg kell nézni milyen domainek léteznek. Azt gondold végig, hogy mennyire támaszkodnál mondjuk google keresésekre a vásárlók elérésében. Mert ha ezzel a névvel akarsz érvényesülni, akkor lehet a sok Light Art Museumos találat elnyom egy kicsit. (de mondjuk ha pl. ez csak egy random cégnév, és a vásárló úgyis mondjuk arra keres rá, hogy "fényes festmények", mert azokat akarsz eladni, akkor megint más a helyzet)


[link] pedig üdvözöl a világon :)

ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!