Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A vállalkozás megkezdése...

A vállalkozás megkezdése évében, a tárhely és domain regisztrációs költségeket is el lehet számolni visszamenőleg 3 évre?

Figyelt kérdés
Tevékenység: Internetes hirdetési felület webgazda általi értékesítése.
2012. dec. 14. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, aztán várd az adóhivatalt...

Ha valami nem létezett 2011-ben akkor arra, hogy lehet költséget elszámolni? Sehogy. 3 hónpra visszamenőleg igen, de 3 éve.

Itt nekem az ugrik, be hogy te számla nélküli tevékenységet csináltál. És ha most csináltál egy vállalkozást, majd a 2 éve meglévő domain nevedet be akarod venni a vállalkozásba, amin eddig is kereskedtél? Gondolom adót nem fiezttél rá, számlát nem adtál. A NAV-nál tapsikolni fognak örömükben, az adószámodat elveszik, és meg is fognak büntetni 1-2 millióra.

Vegyél fel egy könyvelőt, ami kötelezettség. Mert nélküle szintén bünti lesz.

2012. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A törvénybe van szó a 3 évről és nekem is furcsa, hogy ha visszamenőleg el lehet számolni, akkor az valóban azt jelentheti akár, hogy végezte a tevékenységet is.

Az én esetemben 1 évről van szó, de adószámos magánszemélyként végeztem a tevékenységet és a 10% költségelszámolás jobban megérte.

2012. dec. 15. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!