Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan juthatok a jogos...

Hogyan juthatok a jogos pénzemhez?

Figyelt kérdés

Kezdő egyéni vállalkozóként építőipari szerelési munkát végeztem két emberemmel, akiket napi bejelntéssel minden nap bejelentettem, amíg ment a munka. A megrendelő cég első emberével abban állapodtunk meg szóban, hogy kezdjük el a munkát, meglátjuk, hogy megy, aztán írunk egy szerződést. Azzal hitegetett, hogy legalább 2 hónapig tudok dolgozni náluk. Az embereimmel kaptunk névre szóló mágneskártyát is a beléptetőkapuhoz, így meg sem fordult a fejemben, hogy ekkora szívás lesz ez a történet. Minden erre szánt pénzemet betettem a munkába, intéztem a szállást, a kaját,előleget fizettem az embereimnek, de csúnyán át átdobtak minket a palánkon. Bő két hét telt el, elvégeztünk annyi munkát, amennyit tudtunk, de a szerződés nem készült el, mert a főnök közben elutazott a karibi térségbe telelni, és teljesen elérhetetlenné vált. A saját múvezetője se tzdta elérni, a szerződési adatokat is továbbküldte neki, közben a fő megrendelő az én megbízómnak szánt területet átadta a románoknak, így le kellett vonulni a területről. Az általam és az embereim által elvégzett munkát leigazoltan átvették, de a mai napig nem fizettek ki, pedig eltelt másfél hónap. A cégvezető elérhetetlen, nem reagál se telefonrhívásra, sem sms-re, csak a művezetőjével és egy beosztottjával tudok néha kommunikálni, ők normálisak, de hiába adják át a kérésemet, a fönők nem reagál, ők is nagyon nehezen tudják elérni.


Közben leinformáltama céget, jó nevük van a szakmában, nincs piszkos ügyük papíron, viszont se weblapjuk, se online elérhetőségük nincs megadva sehol, kommunikálni lehetetlen velük. Ahogy én levettem az infót, arról van szó, hogy van ez a cégvezető, aki nagy lábon él, de leszarja a cég dolgait, ő intézi a pénzügyeket is, de kommunikláni nem lehet vele. Az ő szintjén uzsonnapénz, amivel tartozik, de én emiatt nem tudtam sem az adót, sem az embereimet rendesen kifizetni.



Nem is a pénz része zavar a legjobban, hanem, hogy ennyire semmibe veszik az embert.... De az ingyen elvégzett munka az jó volt nekik......


Mit tehetek, ha kamarai bejegyzés szerint hivatalosan nem vetették alá magukat a kamara által szervezett választottbíróságnak?


Küldtem hivatalos felszólítást is a bejegyzett székhelycímre, hogy egyeztetés miatt keressenek meg, de semmi reakció.



Ezt megtehetik büntetlenül?


Bizonyítani tudom, hogy náluk dolgoztam, még a mágneskártya is megvan névre szólóan.


Küldessek fizetési meghagyást nekik és menjen jogi útra a történet:


Van valami köztes megoldás?


Ha bemegyek az iparkamarához, rajtuk kereszül valami kommunikáció elindítható, hogy fizessenek ki a rohadékok, mert nem akarok bíróságr járni emiatt?


A másik fontos kérdés, elvégeztem a munkát, de mivel árban nem állapodtunk meg, mivel elérhetetlenné vált így számlázni sem tudtam, a NAV felé ezt jelentsem, hogy emiatt nem tudtam eleget tenni a számlaadási kötelezettségnek?



#fizetés #építőipar #kommunikációs zavar #szerelési munka #elérhetetlen cégvezető
ápr. 7. 02:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Irany egy ugyved, fizetesi filhivas
ápr. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Mindenféleképpen ügyvéd.

Gondolom, ez a jövőre nézve tanulópénz lesz neked.


Mi az ilyen dolgok elkerülésére szakaszosan számláztunk (szerződésben ebben állapodtunk meg), és mindig ügyeltünk arra, hogy szükség legyen ránk a következő szakasznál is, amihez csak akkor vonultunk fel, ha az utolsó szakaszról elkészült számla összegét is kifizették -> nyomásgyakorlás.


Aki nem volt hajlandó így leszerződni velünk, azzal nem kötöttünk szerződést. Nyilván a számunkra addig ismeretlen megrendelő (fővállalkozó) esetén csináltuk csak ezt. Akivel évtizedes volt a munkakapcsolat, azokkal nem, mert már bizonyították többször, hogy megbízhatóak.


Sokadik alvállalkozónak nem szabad lenni!


Ha a munka jellege megkívánta, hogy mi is tovább szerződjünk valaki mással, mert volt olyan feladatrész, ami nem a profilunk volt, az alvállalkozói szerződésben kikötöttük, hogy ők további alvállalkozót nem vonhatnak be arra a munkára.


Nagyon észnél kell lenni, sok a gerinctelen szemétláda...

ápr. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a munkát leigazolták és hivatalosan átvették tőled.

Ez bőségesen elég egy fizetési meghagyásra.

ápr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon régi trükk ez már az építőiparban... 🙂


Munkát nem kezdünk szerződés nélkül.

E-naplóba minden nap beleirunk.

Tig nélkül nem adjuk vissza a munkateruletet.


Tanuld meg ezeket mielőbb!

ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
19%

"abban állapodtunk meg szóban, hogy kezdjük el a munkát, meglátjuk, hogy megy, aztán írunk egy szerződést"

LoL, grat, ezt pont így kell :D :D :D


"elvégeztem a munkát, de mivel árban nem állapodtunk meg"

LoooooL, ekkora madarat :D :D :D :D :D

ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
cool story bro
ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Pereskedés nélkül szerintem nem tudod érvényesíteni az akaratod. Problémás lehet, hogy árban nem egyeztetek meg és nincs semmilyen szerződés. Helyedben egyeztetnék egy ügyvéddel, hogy milyen lehetőségeid vannak, mielőtt belevágsz, egy deákot megér.
ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Sehogy. Tanulópénz. Azonban a legtöbb hasonló, képzetlen balek sosem tanul belőle, legközelebb ugyanígy jár el.
ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeket.


Először is azért bíztam meg ennyire a cégben, mert egy előző projekten az egyik munkatársukkal dolgoztam, akiben maximálisan megbízok. Ő jelenleg is ennek a cégnek dolgozik és megpróbált segíteni, de a cégvezetőt ő sem éri el, egyszerűen senkinek nem veszi fel a telefont, szinte elérhetetllen.


Szóval ez az opció még benne van, hpgy szimőla hanyagság miatt tart itt ez a történet.


Mindenestre bemegyek a kamarához is, hátha tudnak valahogy közvetíteni, a johi utat csak végső esetre hagynám.

ápr. 8. 05:55
 10/29 A kérdező kommentje:

jav:hogy szimpla hanyagság


jav: jogi utat

ápr. 8. 05:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!