Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan juthatok a jogos...

Hogyan juthatok a jogos pénzemhez?

Figyelt kérdés

Kezdő egyéni vállalkozóként építőipari szerelési munkát végeztem két emberemmel, akiket napi bejelntéssel minden nap bejelentettem, amíg ment a munka. A megrendelő cég első emberével abban állapodtunk meg szóban, hogy kezdjük el a munkát, meglátjuk, hogy megy, aztán írunk egy szerződést. Azzal hitegetett, hogy legalább 2 hónapig tudok dolgozni náluk. Az embereimmel kaptunk névre szóló mágneskártyát is a beléptetőkapuhoz, így meg sem fordult a fejemben, hogy ekkora szívás lesz ez a történet. Minden erre szánt pénzemet betettem a munkába, intéztem a szállást, a kaját,előleget fizettem az embereimnek, de csúnyán át átdobtak minket a palánkon. Bő két hét telt el, elvégeztünk annyi munkát, amennyit tudtunk, de a szerződés nem készült el, mert a főnök közben elutazott a karibi térségbe telelni, és teljesen elérhetetlenné vált. A saját múvezetője se tzdta elérni, a szerződési adatokat is továbbküldte neki, közben a fő megrendelő az én megbízómnak szánt területet átadta a románoknak, így le kellett vonulni a területről. Az általam és az embereim által elvégzett munkát leigazoltan átvették, de a mai napig nem fizettek ki, pedig eltelt másfél hónap. A cégvezető elérhetetlen, nem reagál se telefonrhívásra, sem sms-re, csak a művezetőjével és egy beosztottjával tudok néha kommunikálni, ők normálisak, de hiába adják át a kérésemet, a fönők nem reagál, ők is nagyon nehezen tudják elérni.


Közben leinformáltama céget, jó nevük van a szakmában, nincs piszkos ügyük papíron, viszont se weblapjuk, se online elérhetőségük nincs megadva sehol, kommunikálni lehetetlen velük. Ahogy én levettem az infót, arról van szó, hogy van ez a cégvezető, aki nagy lábon él, de leszarja a cég dolgait, ő intézi a pénzügyeket is, de kommunikláni nem lehet vele. Az ő szintjén uzsonnapénz, amivel tartozik, de én emiatt nem tudtam sem az adót, sem az embereimet rendesen kifizetni.



Nem is a pénz része zavar a legjobban, hanem, hogy ennyire semmibe veszik az embert.... De az ingyen elvégzett munka az jó volt nekik......


Mit tehetek, ha kamarai bejegyzés szerint hivatalosan nem vetették alá magukat a kamara által szervezett választottbíróságnak?


Küldtem hivatalos felszólítást is a bejegyzett székhelycímre, hogy egyeztetés miatt keressenek meg, de semmi reakció.



Ezt megtehetik büntetlenül?


Bizonyítani tudom, hogy náluk dolgoztam, még a mágneskártya is megvan névre szólóan.


Küldessek fizetési meghagyást nekik és menjen jogi útra a történet:


Van valami köztes megoldás?


Ha bemegyek az iparkamarához, rajtuk kereszül valami kommunikáció elindítható, hogy fizessenek ki a rohadékok, mert nem akarok bíróságr járni emiatt?


A másik fontos kérdés, elvégeztem a munkát, de mivel árban nem állapodtunk meg, mivel elérhetetlenné vált így számlázni sem tudtam, a NAV felé ezt jelentsem, hogy emiatt nem tudtam eleget tenni a számlaadási kötelezettségnek?



#fizetés #építőipar #kommunikációs zavar #szerelési munka #elérhetetlen cégvezető
ápr. 7. 02:21
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

"Ő jelenleg is ennek a cégnek dolgozik és megpróbált segíteni, de a cégvezetőt ő sem éri el, egyszerűen senkinek nem veszi fel a telefont, szinte elérhetetlen."

Hát, persze... Ilyenek a cégvezetők. Nem tudja elérni őket senki. Életszerű...

ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
75%

"Küldessek fizetési meghagyást nekik és menjen jogi útra a történet?"

Minél tovább halogatod, annál valószínűbb, hogy nem kapsz egy fillért sem!

ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
60%

2008-ban vállalt el egy irodaház építést egy ismerősöm a cégével a bank által finanszírozott 1,6 milliárd forintos bekerülési érték feléért, 800 millió forintért.

A feladata az volt, hogy legalább 90%-os készültségi állapotig juttassa el az építést, csak a belsőépítészet egy része maradjon hátra, úgy adja át a generálkivitelező alatt lévő fővállalkozónak.

Tehát eleve úgy vannak tervezve a kivitelezések, hogy az alvállalkozók egy része biztosan nem lesz kifizetve.

ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Ez volt a 3. cég, amelyiknek dolgoztam, az első két munka teljesen rendben volt, az elsőnél se szerződés, se e-napló nem volt, de minden úgy volt, ahogy megbeszéltünk és a számlázás is ez alapján ment, a 2. cégnél volt e napló, szerződés is, az egyik legjobb projekt volt eddig, sajnos most belefutottam ezekbe a mocskokba, de nem fogom annyiban hagyni. Ismerek egy nagyon jó munkaügyes ügyvédet, aki ennél nehezebb ügyeket is megoldott. De mindenestre futok még egy utolsó tiszteletkört, megadva az esélyt a normális megoldásra.
ápr. 9. 08:26
 15/42 A kérdező kommentje:

""Ő jelenleg is ennek a cégnek dolgozik és megpróbált segíteni, de a cégvezetőt ő sem éri el, egyszerűen senkinek nem veszi fel a telefont, szinte elérhetetlen."


Hát, persze... Ilyenek a cégvezetők. Nem tudja elérni őket senki. Életszerű..."



Előttem a saját telefonjáról hívta ugyanazon a számon, amit ismerek, 5* próbálta különböző napokon, egyszer sem vette fel, a saját meberének sem! (Persze, meg is beszélhették akár.)

ápr. 9. 08:40
 16/42 anonim ***** válasza:
Tanulopenz, tedd tovabb magad
ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
49%

"Előttem a saját telefonjáról hívta ugyanazon a számon, amit ismerek, 5* próbálta különböző napokon, egyszer sem vette fel, a saját meberének sem! (Persze, meg is beszélhették akár.)"

Hát, hogyne, a telefont nem veszi fel neki, de fizetést azt ad neki minden hónapban...

ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Üsd a vasat, ne engedd el ezt a dolgot, de sajnos nem áll jól a szénád.


Te még sosem hallottál róla, hogy az építőiparban "előfordul", hogy nem fizetnek ki cégeket, embereket?


"Ez volt a 3. cég, amelyiknek dolgoztam, az első két munka teljesen rendben volt"


3 cég még nem statisztika.


Egy bölcs ember egyszer azt mondta, hogy a szerződést akkor írjuk, amikor még egyet értünk, arra az esetre, ha majd esetleg később nem fogunk egyet érteni. Ha később sincs köztetek vita, akkor a szerződés felesleges formaság volt. De pont az a cél a szerződéssel, hogy ne legyen vita. Az elsősegély csomagra és a tűzoltó készülékre is azért költesz el egy rakás pénzt, hogy lehetőleg soha ne legyen ré szükséged, de mégis kéznél legyen, amikor majd kelleni fog.


Amíg nincs szerződés, addig nem kezdünk el dolgozni. A szerződés véd téged is, meg a másik felet is. Ha nem tetszik a megrendelőnek, hogy szerződéssel kell szórakozni, akkor jobban jársz, ha inkább más munkát keresel, még mindig jobb a szerződés elutasítása miatt azelőtt elbukni egy munkát, hogy beleölnéd a pénzed, időd és energiádat - meg hogy ezzel az amatőrséggel szívatnád az embereidet, akik ugyanúgy nem kapják meg a beígért pénzüket, mint ahogy te sem (vagy benyeled te az egész átverést és kifizeted az embereidet a saját zsebedből, ezzel a saját családodat megszívatva).


Ha már bele sétálsz, hogy szerződés nélkül dolgozol, akkor ne hagyd a fizetést addigra, amikor már teljesen nélkülözhető vagy a munkán. Kérj előleget, részlet fizetést, ha félkész a munka és a befejezés előtt fizessék ki a teljes díjad, vagy még a levonulás előtt lebonthatod, amit megcsináltál, ha nem fizetnek ki.


"elvégzett munkát leigazoltan átvették"


Mit jelent a leigazolt átvétel? Kaptál róla teljesítés igazolást, hogy elvégezted a munkát, amiről nincs is szerződésed? Vagy ők maguknak leigazolták, hogy elvégezted, te meg végignézted, hogy csak a saját papírjaikban szerepel, hogy kész a munka?


Ha te ebben a történetben alvállalkozó voltál, akkor munkajogásszal nem sokra mész, mert nem vagy alkalmazottja a cégnek, így ez nem munkaügyi per, hanem kötelmi jog.

Szóbeli szerződésed van, amit a hajadra kenhetsz, ha nem tudod bebizonyítani, hogy kivel, pontosan miben állapodtatok meg abban a szóbeli szerződésben. Te ezt állítod, a másik fél meg azt állítja, hogy fogalma sincs, miről beszélsz. Ha ő nem ismeri el a megállapodást, akkor neked kéne valahogyan bizonyítani, hogy volt megállapodás, miről szólt és pontosan mik annak a részletei, teljesültek a megállapodott feltételek és ezért jár neked a pénz, na meg pontosan mennyi is?


Szerinted akiknek az építési vállalkozó még kifizeti a fizetését, az vajon kockáztatni fogja a megélhetését azért, hogy melletted tanúskodjon a te pénzed érdekében a kenyér adó gazdája ellen, aki emiatt bármikor kirúghatja és ő nézhet más bevételi forrás után?


Szerinted mennyiért fog az ügyvéd beszélgetni veled arról, hogy mennyibe fog majd kerülni a pereskedés és mennyi esélye van, hogy hány év pereskedés után sikerül (vagy nem) hozzá jutnod a pénzedhez?

ápr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Mit jelent a leigazolt átvétel? Kaptál róla teljesítés igazolást, hogy elvégezted a munkát, amiről nincs is szerződésed? Vagy ők maguknak leigazolták, hogy elvégezted, te meg végignézted, hogy csak a saját papírjaikban szerepel, hogy kész a munka?


A fő megrendelő emberei vették át tőlem, a engem megbízó cég emberének a közvetítésével, a papírt egymás közt intézték.


Ha te ebben a történetben alvállalkozó voltál, akkor munkajogásszal nem sokra mész, mert nem vagy alkalmazottja a cégnek, így ez nem munkaügyi per, hanem kötelmi jog.


Szóbeli szerződésed van, amit a hajadra kenhetsz, ha nem tudod bebizonyítani, hogy kivel, pontosan miben állapodtatok meg abban a szóbeli szerződésben. Te ezt állítod, a másik fél meg azt állítja, hogy fogalma sincs, miről beszélsz. Ha ő nem ismeri el a megállapodást, akkor neked kéne valahogyan bizonyítani, hogy volt megállapodás, miről szólt és pontosan mik annak a részletei, teljesültek a megállapodott feltételek és ezért jár neked a pénz, na meg pontosan mennyi is?


Az nem tudom mennyit számít, de a megbízó által adott névre szóló mágneskártyák megvannak, mind a saját, mind az embereim nevére kiállítva. Ezzel rögzítették, hogy mikor dolgoztunk a területen. Ezzel csak lehet kezdeni valamit.

ápr. 12. 01:12
 20/42 A kérdező kommentje:
A mágneskártyás beléptteés mellett minden reggel alkoholszondáztatás is volt.
ápr. 12. 01:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!