Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valaki a horgolt plüsseit...

Ha valaki a horgolt plüsseit szeretné kell hozzá saját vállalkozás?

Figyelt kérdés

ápr. 20. 17:41
 1/6 A kérdező kommentje:
*eladni
ápr. 20. 17:41
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Ha a megunt ingóságait akarja értékesíteni, mert már nincs rá szüksége, akkor nem kell.


Ha azért készíti, hogy utána eladja, akkor ahhoz szükséges kiváltani az adószámot. A "vállalkozási" forma az egyéb paraméterektől is függ (egyéni vállalkozás, adószámos magánszemély stb.).

ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a plüss a kivétel, ha terítőket horgolsz, ahhoz kft kell, faliszőnyegekre zrt.
ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as válaszoló csak "gúnyolódik".
ápr. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első körben mindenképp érdemes egy jövedelmezőségi potenciál számítást csinálni. Nézd meg, hogy mennyi idő alatt tudsz egy terméket előállítani, az alapján, hogy mennyi szabadidőd van, összesen hány darabot vagy képes előállítani egy hónapban és ennek milyen anyagköltsége van. Ezekből kiindulva ki tudod számolni, hogy milyen termékenkénti ár mellett maximálisan mennyi bevételt tudnál elérni, ha minden előállítható terméket el is tudsz adni. Ez egy nagyon fontos számítás, mert ha az jön ki, hogy nevetségesen kevés bevételre, pláne megtérülésre van esélyed és ebből még lejönnek az adó és egyéb adminisztratív költségek, akkor könnyen lehet, hogy arra jutsz, hogy nem is érdemes erre vállalkozást alapítani.

Nekem van ismerősöm, aki hasonlóban gondolkodott és arra jutott, hogy a kínai varrónőkkel nem versenyképes, amit csinálna. Lehet, hogy te másra jutsz, de számolj utána, hogy ne később érjenek kellemetlen meglepetések.


Ha saját használatra vásárolt ingóságot adsz el (vagy ezt fogod rá, még ha nem is így van valójában), akkor magán személyként bizonyos összesített bevételig (úgy emlékszem, évi 600e - de nézz utána a részleteknek pl. a NAV oldalán) és bizonyos haszon szintig (úgy emlékszem évi 200e) adómentes.

Viszont minden eladásod tényét ugyanúgy dokumentálnod kell adásvételi szerződéssel, hiszen enélkül nem összesíthetőek az eladások, ami a jövedelmeid eltitkolását jelenti.

Ha a beszerzési árat nem tudod a vételi számlákkal igazolni, akkor van rá valamilyen szabály, hogy az eladási árból milyen arányban kell profitot számolni (úgy emlékszem, 20%, de ennek is nézz utána).


Ha a termékeket kimondottan eladásra készíted, vagy azért veszed meg, hogy aztán eladd, az már hivatalosan üzleti tevékenység, amihez valamilyen vállalkozási forma kell, annak összes számlázás, adózási és egyéb költség vonzatával. Erről konzultálj egy könyvelővel, hogy milyen formában jössz ki legjobban. Ha csak magánszemélyeknek számlázol, akkor lehetsz KATA-s havi 50e-ért (plussz évi 5e+település függő mértékű iparűzési adó). Ha van főállásod, akkor még kevesebb is lehet a havi adód.

ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönd meg #5 válaszadónak, mert kiválóan leírta!

Minden vállalkozás kiadással jár. Ha van mellette bejelentett főállásod, akkor kevesebb fizetendővel számolhatsz.

ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!