Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nappali tagozatos diákként...

Nappali tagozatos diákként saját vállalkozás, hogyan?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos hallgató vagyok, szeretnék saját vállalkozást indítani, mit kell hozzá tennem, és milyen költségei vannak?
2010. okt. 27. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

A beindításnak vannak ügyvédi költségei. Ennek mértéke attól függ milyen vállalkozást indítasz.

A tevékenységedtől függően tőke sem árt.

Majd a könyvelőnek havi díjat kell fizetni, az kb 5-10-15ezer forint havonta, persze könyvelője válogatja.

Nappali tagozatosként nem kell utánad járulékot fizetni.

De adózni kell...

Meg iparűzési adót is kell fizetni.


Hát nekem ennyi jutott eszembe.


Milyen vállalkozásba akarsz kezdeni?

Ettől függ, hogy mit kell tenned. Az egyéni vállalkozás egyszerűbb és olcsóbb mint egy bt pl, és gondolom azt akarsz. De én sajna a pontos menetét nem tudom. Az biztos, hogy végzettségednek kell lenni arról, amivel vállalkozni akarsz.

2010. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy vállalkozáshoz kell adott területen valamiféle képesítés...
2010. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi képesítés hozzá. Vannak tevékenységek, amiket csak akkor lehet végezni, ha van képesített ember, de neki nem kell a vállalkozónak lenni. Lehet alkalmazott, vagy segítő családtag is.
2010. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


A könyvelőt esetleg valahogyan meg lehet kerülni, mert így az elején még nagyon takarékoskodni kellene, és így is rengeteg plusz kiadásom lenne a cég beindításával, a promóciókkal, stb...

2010. okt. 28. 00:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen indítottam be a vállalkozásomat.


Semmilyen ügyvédi költség nem volt, egyedül a könyvelői díj volt, de sikerült találnom egy olyan könyvelőt akinek a díját 70% készpénzben, a maradék 30%-ot, mivel sörözőt nyitottam, eljött és lefogyasztotta az ismerőseivel és a családjával. Mai napig ő a könyvelőm, és még mindig ugyan ez a rendszer. Nekem nincs vendéglátói végzettségem, és mégis abban utazom. Persze ma már Kft. formában működöm, mivel 6 vendéglátó egységem van. Két fontos dolog kell a saját vállalkozáshoz: ötlet és tőke. Gondolom ötleted már megvan, tehát csak tőke kell. Érdemes néhány hónapot dolgoznod valahol, abból összelehet spórolni a tőkét amiből betudod indítani. Persze nem egyszerű dolog ez, de gondolj arra hogy ha beindul akkor sokkal könnyebb lesz minden:)


Mivel én is fiatalon kezdtem, támogatom az ötletet hogy mihamarabb kezdj bele! Nem szabad másokra hallgatni. Anno engem is hülyének néztek amikor belevágtam, most pedig már fel néznek az emberek rám, mert fiatalon egy kisebb hálózatot építettem ki:)


Hajrá!

2010. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A néhány milliós tőke az megvan hozzá, de nem fizetnék ki egy könyvelőnek havi szinten egy fél fizetést akkor is, ha semmit nem kell csinálnia... :\


Köszönöm a lelkesítést :)

2010. okt. 28. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell egy fél fizetést kifizetned egy könyvelőnek havonta. Szerintem legrosszabb esetben 15ezret kér havonta. De pl a mi könyvelőnkkel meg lehetett beszélni, hogy ha alszik a vállalkozás, akkor kevesebbet kér... és lehet év végén egy összegben fizetni. Vagy legalábbis tömbösítve néhány havit.
2010. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi szépen :)
2010. okt. 28. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz. Mindenképp a Kft-t javaslom. Kb 30ezerbe kerül mindennel+500.00Ft tőke (amit nem kell felmutatni) Szóval ez a fél milla nem szükséges. De ez csak a bejegyzés!!! Könyvelő havi 15-20ezer, de ez a forgalomtól függ!
2010. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!