Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Én indíthatnék egy saját...

Én indíthatnék egy saját buszvállalkozást?

Figyelt kérdés
Olyan lenne mint a Volánbusz, egész Magyarországon járna. Lenne pénz a buszokra, marketingre, ügyintézésekre is, stb... Van erre külön szabály, ami tilt egy ilyen vállalkozást? Egy csomó külföldi országban is van ilyen. csak értelmes válaszok érdekelnek!

máj. 22. 15:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
77%

Nem tiltja semmi.

Gondolom nem egyeztetni kellene a Volánnal, hogy mely szolgáltatási területet vennéd át és akkor majd a Volán tőled rendeli meg a menetrend szerinti járatok arra a területre.

máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
14%
Ha rendelkezel akkora képzelőerővel, hogy elég pénzt képzeltél el erre a célra, akkor miért nem képzeled, hogy átvetted a Volánt és megkímélhettél volna mindenkit a kérdésedtől!
máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
0%

Nem ismerem az ide vonatkozó rendeleteket, és jogszabályokat, de azon el kellene gondolkodni, hogy miért nincs nálunk a tömegközlekedésnek egyetlen ága sem magánkézben?

Sosem hallottam még, hogy menetrendszerinti járatokat egyéni vállalkozásban működtetnének.

(vasút, repülő, busz, villamos, troli, metro, hajó......semmi, de lehet hogy csak én vagyok tájékozatlan)

máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
#3: Amerikában egyes vasúttársaságok is magánkézben vannak.
máj. 22. 17:33
 5/70 anonim ***** válasza:
35%

#3 vagyok

Azért írtam, hogy ilyen "nincs nálunk", mert a kérdésedben Magyarországot írtál.

máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
23%
Indítani indíthatsz, a kérdés, hogy tudnád-e nyereségesen üzemeltetni. Az ördög a részletekben rejlik. Ha kiszámolod, hogy mennyiért tudnál jegyet vagy bérletet adni egy adott viszonylatra úgy hogy közben kötelezettséget vállalsz a szolgáltatásra, nehezen tudnál versenyezni a masszívan veszteséges állami cégek áraival.
máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
30%

"Lenne pénz a buszokra, marketingre, ügyintézésekre is, stb.."


kötve hiszem, hogy van több 100 milliód erre és utána egy noname oldalon kérdezősködsz erről.

máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:
#7 ez miért lenne lehetetlen? Teljesen lehetséges... Ennyire nem bízol az emberekben?
máj. 22. 19:06
 9/70 anonim ***** válasza:
62%
Országos buszhálózat? Persze, itt meg is valósíthatod: [link]
máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
88%
#8 Igen. Elméletben lehetséges. Csak épp nem te fogod megcsinálni. És más sem, mert bárki, akinek meglenne az ehhez szükséges több száz MILLIÁRDJA, az teljesen tisztában van vele, hogy semmiképp nem lenne nyereséges üzlet.
máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!