Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet valaki magántanár...

Lehet valaki magántanár tanári végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Nyelvet tanítanék, de csak nyelvszakot végeztem.

máj. 26. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya.
máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolarendszeren kívül 3 nyelvtanárhoz jártam életem során, egyiknek se volt tanári végzettsége.
máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz. Csak a kódokra és a számlázásra kell figyelni.

TEÁOR 8559 - Mns egyéb oktatás

ÖVTJ 855903 - Nyelvi magánoktatás

Illetve számlázni inkább korrepetálásként érdemes (ebbe nem kötnek bele, de jobb a biztonság).


Az egyetlen kitétel, hogy iskolarendszerű, illetve olyan képzésben ami valamilyen papírt/tanúsítványt/oklevelet ad, olyan helyeken nem oktathatsz végzettség nélkül (bár ez sem olyan szigordúan ellenőrzött).

máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a kedves és értelmes válaszokat! :)

3-as, ezeket a tevékenységeket akkor bátran felhetem?

A korrepetálásként való számlázás pedig.. a kororepetálás is külön kódú tevékenység?

máj. 27. 00:22
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan lehetsz, majd a piac eldönti van-e rád szükség.
máj. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4/Kérdező:


"3-as, ezeket a tevékenységeket akkor bátran felhetem?"

Igen. Az "Mns egyéb" kezdetű TEÁOR az esetek 99%-ában azt jelenti, hogy végzettség nélkül is csinálhatod.


"A korrepetálásként való számlázás pedig.. a kororepetálás is külön kódú tevékenység?"

Nem, a korrepetálás ugyanúgy 8559.

Viszont a NAV-hoz a számláid beküldésre kerülnek. Egyszerűbb, ha a számlán is csak korrepetálás van és nem oktatás.

Ha oktatás-t írnál, ki tudja, egy NAV-os dolgozó kattanása miatt úgy döntenek ellenőrizgetnek, biztosan nem adsz-e ki oklevelet/tanúsítványt/akármit. Egyértelműen korrepetálásként számlázva, ilyen fel sem merülhet.

máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagy segítség! :)
máj. 27. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!