Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jó értékesítőnek, ügynönknek,...

Jó értékesítőnek, ügynönknek, üzletkötőnek lenni; tanulható vagy születni kell rá?

Figyelt kérdés
Gondolok olyan, tiszta jutalékos, vállalkozói rendszerben dolgoz(tat)ó pénzügyi cégekre pl atnemadnuf vagy tenrekorb, ahol az egész szaktudás mintegy 80-90%-a marketing, tárgyalástechnika, kifogáskezelés, jó beszélőke, "el kell adnod magad" stb stb. A kérdés meg csupán annyi, hogy ez tanulható-e vagy erre születni kell? Mert elvileg a két cég közül az első kötne velem szerződést, de félek, hogy ezek a kéretlen telefonálások, ismerősök, rokonok lerohanása, ajánlások kérése, eladástechnika stb nem biztos, hogy menni fog. Más szakmában dolgoztam és mindenki beskatulyázott annak. Kicsit úgy néznek rám, mintha mondjuk egy benzinkutas, akit eddig mindenki arról ismert, hogy lemossa a szélvédőt, megtankolja a kocsit, ellenőrzi az abroncsnyomást és egyik nap mondjuk a háziorvosi rendelőben fogadna, hogy mától ő az orvos vagy az asszisztens :))
2010. nov. 9. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak tanulható részei, de alapvetően ehhez egy ilyen személyiség kell.
2010. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha eltudod adni magad,akkor bármilyen értékesítési területen helyt állsz!Ez a legfontosabb része.Ez pedig személyiség függő.A többi technikákat lehet tanulni.
2010. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is volt némi kétségem amikor erre a pályára kerültem, de addig vettem részt a trainingeken, hogy már nem jelent problémát :)
2013. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!