Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a jobb? 4 kis cég,...

Melyik a jobb? 4 kis cég, vagy a 4céget egy nagyba áthelyezni? Sok kicsi, vagy egy nagy?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 17:52
 1/5 anonim válasza:
100%

hát figyelj ide... ez a kérdés azért bonyolult, mert attól függ mit akarsz csinálni? Négy cégnek a könyvelését ( meglévő cégnek ) szerintem nincs az a könyvelő aki össze rakja egy fő számlában én nem is hallottam ilyet max úgy ha egy nagy céget megvesz egy másik akkor az egy holding ba tartozik de külön cégként külön könyveléssel kezeli. Én azt gondolom másképpen ezt nem is lehet. Ha pedig olyan tevékenységed van amit négy céggel tudsz lefedni és úgy irányítani úgy átlátni, de más -más a tevékenység akkor mindenképpen 4 külön cégként kell kezelni mert úgy átlátható és úgy látod külön a főszámlákat és a könyvelést egy cégen belül én sok példát láttam a környezetemben hogy külön külön tevékenységet csináltak és soha az életben nem láttam még hogy ezt valaki tudta volna profin csinálni. Ezt elkülönítve kell megoldani.


erre gondoltál, tudtam segíteni?

2010. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam, kössz!
2010. nov. 21. 10:46
 3/5 A kérdező kommentje:
De adózás szempontjából érdemesebb két céget egybevonni nem? Például van egy webshop és egy olyan oldal, mely csak a hirdetés miatt készítenek. (hirdetésből származó bevétel után adózik) Így két külön cég van, de ezt érdemes lehet egybevonni adózás szempontjából??
2010. nov. 21. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy közel azonos tevékenységek esetén érdemes összevonni, mert esetleg megtakaríthatóak párhuzamosságok és egyes szakemberek ismeretei többszörösen hasznosíthatóak. Az ebből eredő könyvelési feladatok alakulásához nem tudok hozzászólni. Az első időben valószínűleg bonyolultabb lesz, később egyszerűsödik.
2010. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb egybeszervezni de azért külön mivoltukat meghagyni. Létrehozol egy csoportot, azaz XY Csoport. És azon belül megmarad a a 4 korábbi cég jogköre, de minden más egyben zajlik. Legtöbb nagyvállalat így működik.
2010. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!