Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főiskolán tanulok nappali...

Főiskolán tanulok nappali tagozaton, és szeretnék egy vállalkozást indítani. Mik a teendők, és havonta mennyit kellene adóznom?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 14:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy milyen kedvezmények vonatkoznak egy főiskolás hallgatóra!
2010. dec. 15. 15:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj be a helyi polgármesteri hivatalba és ott mindent elmondanak azzal kapcsolatban, hogy tudsz egyéni vállalkozó lenni. Az adózás sok mindentől függ.Azt javaslom, ha van könyvelő ismerősöd, ezt tőle kérdezd meg. Én főfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok, ami azt jelenti, hogy 8 órában vagyok bejelentve, tehát nincs mellette bejelentett állásom. A főfoglalkozású egyéni vállalkozó a legrosszabb adózás szempontjából. Attól is függ, hogy milyen adózást választasz, áfa-körös, vagy nem. Te nappali tagozatos vagy, szóval rád biztos h. más vonatkozik. Mindenképpen keress meg egy könyvelőt!
2010. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!