Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Személy és vagyonvédelmi...

Személy és vagyonvédelmi vállalkozás nyitásának mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Tudom telített a szakma sok cég van stb....Ettől függetlenül érdekel a dolog.

Melyek a feltételek?

Mekkora tőke szükségeltetik?

Milyen esetleges végzettségek kelhetnek hozzá?

Kis vállalkozásban gondolkozom 10-12 vagyonőrrel.


Köszönöm a segítőkész válaszokat!


2010. dec. 23. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban legyél egy büdös tahó. Ahogy elnézem a piacot, ez alapkövetelmény.
2010. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm az építő jellegű hozzászólásodat:)
2010. dec. 31. 14:33
 3/9 anonim válasza:

Üdv!


Elsősorban kell hozzá egy olyan személy, aki a szakmai munkáért fog felelni, neki kell hogy legyen Vagyonőr igazolványa.

Ezt a személyt kell a Rendőrségen bejelenteni, aki a cég nevében a szakmai felelős lesz.

Itt ugye jön a cég alapítása, ennek is van költsége.

Ha komolyan akarod csinálni, akkor egy weboldal is fog kelleni, hogy megtaláljanak a megbizok.

Bár ha semmi tapasztalatod, kapcsolatod nincs, akkor nehézkes lesz a kezdet, de persze ha mész a munka után, minden elképzelhető. Elsősorban alvállalkozóként kereshetsz munkát.

Javaslom, ha neked van papírod a munkavégzéshez, helyezkedj el egy céghez, dolgozz, tanuld a szakmát(mert bár az első válaszolo picit lehuzza a szakmát, ettől függetlenül ezt is tanulni kell. Mert az olyan embereket is tudni kell kezelni, bármilyen nehéz is :-)


Ha már 10-12 vagyonőrt elértél, akkor az már sztem egy olyan holtpont, hogy abból bőven lehet sokkal több is.

Abból már azt mondom simán meg tudsz élni, ha minden csínját ismered a szakmának, és az üzleti lehetőségeknek! Sok sikert, ha van kérdés, tedd fel :-)


G

2011. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a válaszodat!


Igen rendelkezem a szükséges végzettségekkel. (Vagyonőri, fegyvervizsga illetve Biztonság szervező) Jelenleg is dolgozom a szakmában és mellette Had és Biztonságtechnikai Mérnöknek tanulok.

Immár két éve dolgozom vagyonőrként azért is gondoltam kezdetként kisebb vállalkozás létrehozását mivel tapasztalom hogy előre lépési lehetőség nem igen van,

lévén hogy minden komolyabb cégnél ezeket a pozíciókat többnyire barátok és volt rendőr kollégák töltik be.


Ezáltal vezetői pozícióba, hiába rendelkezem a szükséges papírokkal, és megfelelő adottságokkal minden tekintettben nem lehetséges. Mivel valamilyen szinten átlátom a szakma működési mechanikáját ezért is gondolkodtam el kisebb vállalkozás létrehozásában. Én is úgy számoltam hogy 10-12 emberrel már megfelelően tudnám bíztosítani a saját megélhetésemet.


Szerinted alaptőke mennyi szükségeltetik az induláshoz?

Illetőleg mivel az írásodból adódóan tapasztaltnak gondollak ilyen téren, hogy kell elindulni? Hogyan tudok megbízókat találni? Házaljak? Mert munkaerőt lehet találni könnyen de, megbízókat?!

2011. jan. 2. 09:26
 5/9 anonim válasza:

Üdv!

Igen, benne vagyok én is a szakmában, jol látod.

Alaptőke? Nos kezdetnek, ha próbaüzem megy, igazából szinte semmi, hiszen még iroda sem szükségeltetik hozzá, még 10-12 emberhez sem feltétlenül. Bár ez attól is függ, milyen alvállalkozást sikerült megcsipned. Ha pl áűruház őrzés, ott nagy a fluktuáció, igy lehet h szükséges az iroda, bár az adott helyre is tudsz hivni felvételiztetni embereket, de az mégsem olyan mint saját iroába)

Tehát ilyen szempontból nem szökséges kezdőtőke, leginkább a munka, marketing, és ahogy Te nevezted, házalás akár. Menni kell, és hajtani. Gondolom végzettségedből kiindulva, csak-csak van némi kapcsolatrendszered... Vezetőnek el tudsz helyezkedni, rengeteg cég van, nem esélytelen a dolog. Mennyi pénzt szeretnél egyébként keresni?


Irj emailt, aztán egyeztetünk, ha gondolod bővebben is átbeszélhetjük!


Hátha tudok segiteni.


G

2011. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hello!

Csatlakoznék a témához ha meg vagytok. Nekem is lenne pár kérdésem, amire szeretnék választ kapni.

2011. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TonyRedgrave válasza:
Kérdexő, biztonságszervező pontosan mit takar szükséges szerinted letenni azt is ilyen vállalkozás be inditásához vagy az más célt szolgál inkább?
2021. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is most fogok indulni! 3 év vagyonőri tapasztalat, kombinált fegyverismereti vizsga, a biztonságszervezőit most csinálom, illetve mellette jogi egyetemre járok. ;)

Azt látom, hogy a piacon csak kòkler, undorító cégek vannak. Az én cégem más lesz. Van vagyonőr ismerősöm annyi, mint a bront, úgyhogy azzal sincs gond. Egy ideig úgy dolgoztam, hogy jártam az országot, úgyhogy lefed az ismerettségem minden megyét.

Elegem van abból, hogy idióták dirigálnak, akik 8 általánossal rendelekeznek, hogy kiba sznak engem a hidegben fűtés, minden nélkül, hogy szívom a gázt egész 24 órában, mert áramot nem adnak, hogy görnyedek egy autóban 24 órában, hogy nekünk nem jár semmi, sem WC, sem mosdó, sem pihenő, sem melegedő, annak ellenére, hogy a Mhnka Törvénykönyve mindent egyértelműen leír. Ja, és volt kint nemrég ellenőrzés(kollégám beperelte a céget, és azért), és azok is szartak rá a körülményekre, pedig az Alföldön pont így halt meg egy kolléga a napokban(benne volt a hírekben).

Unom azt is, hogy olyan emberek dumálnak akik soha életükben nem őriztek még egy órát sem, csak egyből főnökök lettek.

Én legalább egy tanult, törvényt ismerő, és tisztelő ember vagyok, akinek a jövőben tervben van ezt az egész szakmát oktatni is. Ráadásul én tisztelem az embereket is, és nálam senki nem fog egy szál autóban rothadni, pláne nem folyamatos 24 órában(ami azt jelenti, hogy mindennap az adott ember van ott 24 órában heteken vagy hónapokon keresztül). És mennyire szabályos a folyamatos 24? Semennyire, de sajnos ez sem érdekel senkit! Engem is ba sztak ki egy teljes hétre egy szál autóba a -15 fokban, és ott kellett lennem 5 napig egyben, és megfenyegettek, hogy ha nem vállalom akkor nem fizetnek ki.

Na, ilyen nálam nem lesz, meg hasonló sem.

Tudjátok mennyit fizetnek nettóban a megbízòk 1 óra/Fő őrzésért? Én tudom, mert vannak építésvezető barátaim, és megmondták. Abból a pénzből BŐVEN kijön a dolgozó TISZTESSÉGES bruttó fizetése, az áramellátása, WC oda rendelése, stb.

És igen, a biztonságszervező képzés erősen ajánlott, hogy ténylegesen tisztában legyél a dolgokkal, szóval érdemes tanulni, nem pedig elsumákolni a dolgokat.

febr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 napig*

Hidegbe *

Munka*

febr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!