Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Életképes ötlet? Bővebben lent

Életképes ötlet? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van már ilyen nem újdonság, csak kicsit tovább gondoltam!

Családi napközi a neve.Én annyit változtattam a dolgon,hogy különböző városokban bérelnék panelházakban lakást.Kialakítanám a jogszabályoknak megfelelően, hogy alkalmas legyen egy magán bölcsődének.Egy lakásban 5-6 gyerkőc lenne,velük 1-2 dajka.Elérhető áron, ellenőrzött körülmények között lennének a picik.

Kérdés itt az , hogy mennyire lenne szimpatikus a szülőknek?

Gondolok most arra a szülőre aki szeretne dolgozni és pont az ő lépcsőházában van ez a magán bölcsi.Egyszerű megoldás lenne.Főleg ha nem kell olyan sokat fizetni érte.


2011. jan. 26. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy egy panel lakásból ki lehet alakítani a jogszabályoknak megfelelő bölcsődét... Arról nem is szólva, hogy a szomszédok beleegyezését szinte kizárt, hogy megkapod.


És a fő gond: 1-2 dajka, ha minimálbért is kapnak, kell utánuk ezerféle járulékot és TB-t is fizetni, így ez havi 200-300ezer lenne. Erre jönne még a lakás bérleti díja, víz, fűtés, étkeztetés és még a pármilliós átalakítási díj. És még egy fillér nyereséget sem hozott az üzlet! Ezt 5-6 gyerkőcből nem nagyon lehet "kitermelni", mert irreálisan sokat kellene kérni a szülőktől...

2011. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hatalmas átalakítások nem kellenek.

itt ugyanazok az előírások mint egy állami bölcsődénél.

az ellátás pedig napközben lesz.a lakókat nem hiszem hogy zavarni fogja 5 gyerek, akik pár évesek.

az étkeztetés is megoldott.bölcsi konyháról fog érkezni.

2011. jan. 26. 14:13
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek külön WC-t kell kialakítani. Ezt egy panelházban nem, vagy csak olyan átalakítással tudod megoldani amibe a tulajdonos nem megy bele.
2011. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta, 5-6 gyerek után nem jön be annyi pénz, amiből fent lehetne tartani egy ilyet.
2011. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem kell átalakítani.

épp a jogszabályokat tanulmányozom.

7 gyerekhez egy gondozó jár!

tehát máris kevesebb költség.

ja és az állami is támogat!

de azért köszi a hozzászólásokat.

2011. jan. 26. 14:21
 6/16 anonim ***** válasza:
És a szomszédok?Történetessen egy olyan szomszéd aki nem igazán szereti a gyerek ricsajt,az azonnal kicsinálna.
2011. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
majd betömöm a száját egy 20ezressel!:P
2011. jan. 26. 14:27
 8/16 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, úgy látom, nem nagyon érted, hogy mire akartam kilyukadni.


Tegyük fel, hogy az átalakítás 0Ft-ba kerülne, és csodával határos módon már meg van az összes engedély is.

Ekkor is fenntarthatatlan lenne!


Két alkalmazottat és egy panellakás rezsijét, sőt bérleti díját egyszerűen nem lehet 5-6 gyerektől beszedni. Legjobb esetben is fejenként 50ezret (lehet, hogy inkább 60-at) kellene beszedni, hogy nullszaldósra jöjjön ki a dolog. És ebben még nincs benne az étkezés. Oké, hogy egy bölcsiről hozatod a kaját, de azt is ki kell fizetnie a szülőnek! Ennyi pénzért már inkább összeáll 2-3 szülő és fogadnak egy főállású babysittert, aki mindent megcsinál...

És a te profitod még szóba sem került.


U.i.: nekem volt "szerencsém" egy kisgyerekhez a szomszédban, aki csak 1 hónapig lakott ott. Nincs annyi pénz, amennyiért én belemennék, hogy 5-6 ilyen legyen a szomszédomban állandó jelleggel!

2011. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha egy szomszédnak adsz pénzt, akkor a többi is vérszemet kapna...
2011. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Panelban semmiképp nem tudom elképzelni. Hogy mennek ki az udvarra stb. Nem rossz az ötlet csak át kell nagyon dolgozni, gondolni.
2011. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!