Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Neten kereskedők ti is ezt...

Neten kereskedők ti is ezt tapasztaljátok? Mostanában nálam csak postai utánvétellel hajlandóak vásárolni.

Figyelt kérdés

Régóta foglalkozok netes árusítással.

Teszvesz-vatera-zsibvásár-expressz-jófogás-topapró... Persze csak kis tételekben, használt termékekekkel. Korábban szinte sosem, vagy csak ritkán kértek tőlem utánvétes postázást, de őket is le tudtam beszélni róla, azzal, hogy másfélszer annyiba kerül az utánvét feladása, mint a rendes postai csomag.

Mostanában viszont három vásárlóból ketten ragaszkodnak az utánvéthez és amikor nem megyek bele, akkor elállnak a vásárlástól. Van, amikor a termék maga 500 ft és elvárják, hogy én vállaljak ezért 3200ft kockázatot (ha nem veszi át én ennyit bukok rajta)...


2011. febr. 26. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert egyre több a csaló az interneten, főleg kölykök, akik "elbújnak" a monitor mögé.


Előre utalsz, sose jön semmi és ráfogja a postásra, hogy ellopta... Még csak fel sem tudod jelenteni érdemben.


Viszont utánvétnél nincs meg ez a rizikó, mert:

- csak akkor fizet, ha megérkezett hozzá a termék

- Ha sérült a csomagolás (látszik, hogy szétbarmolták) át sem veszi

- Ha nem az van benne amit rendelt az eladó nem tud "eltűnni", mert az utánvét miatt nem tud hamis nevet és címet megadni, hiszen oda megy a pénze is.

2011. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem küldök utánvéttel. Ha előre utalással nem jó neki akkor majd megveszi más... Ott van az X 100+ os értékelésem, ha annak nem hisz akkor sajnálom.

Ez a magyar posta lop, ez meg akkor hülyeség mint a ház. 6-800 csomagot adtam fel eddig, (csomót levélként) az utolsó darabig odaértek. Csak a sok gyík így védekezik, mert nem is adta fel.

2011. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen a postát én is abszolút csak dícsérni tudom. Még a simán vagy csak elsőbbségivel feladott leveleim is kivétel nélkül mindig megérkeztek (legalább ezer tranzakció van mögöttem)...ráadásul a postai csekkes fizetés gyakran gyorsabb, mint a bankközi utalás...

Először-és huszadszor még én is azt mondtam, hogy nem, nem fogom utánvéttel feladni, majd megveszi más. De mostanra már túl sok vevőt elszalasztottam elmiatt és nagyon visszaesett a forgalmam. A nagyobb tételeknél már egyszer-kétszer belementem az utánvétbe.

Áhh nem jó ez így.

2011. febr. 26. 13:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Jó nektek, hogy ilyen pozitív tapasztalataitok vannak a postáról. Nekem sajnos nincsenek. Mindent ajánlott levélként kérek feladni amikor vásárolok a teszveszen és a vaterán, de 100 vásárlásból 3 csomag eltűnt, elég nagy értékben. Az eladó tudta igazolni, hogy feladta, csak ide már nem ért. A kedves hölgy pedig a postán jelezte, hogy akkor a feladás díját megtérítik. Ami marha nagy könnyebbség, hiszen a csomag amúgy 30.000 Ft-ot ért.

Rendszeres probléma, hogy ajánlott küldemény érkezésekor se be nem csengetnek, se értesítőt nem dobnak be. Kb. 1 hét után, amikor az ajánlott küldemény számával bemegyek reklamálni, akkor meg jól leb@sznak, hogy már vissza akarták küldeni éppen, mert nem méltóztattam átvenni.


Soha többet nem vásárolok előre utalással vagy csak akkor, ha még futárral együtt is megéri az árát.

2011. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Szerintem nálad egy konkrét postással lehet a gond...


Amúgy te árulsz is? Vagy ha nem. Akkor csak elméletben kérdezem, kisebb értékeknél 5000 alatt, belemennél az utánvétes feladásba?

2011. febr. 26. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Én eddig csak egyetlen dolgot adtam el, de ott a dolog jellege és a nagy érték miatt személyesen üzleteltünk.


Egyébként nem mennék bele az utánvétes feladásba eladóként. Már csak azért sem, mert míg vevőként én választom meg az értékelések alapján, hogy kivel akarok üzletelni, addig az eladó annak köteles eladni az árut, aki leüti. Én viszont már csak olyanokkal üzletelek, akik helyben vannak vagy ahol tényleg megéri futárral elhozatni a csomagot. Sajnos már túl sokat buktam én is.

2011. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hintalow ***** válasza:

Én is már több száz tranzakció felett vagyok vaterán, ebayezek is erősen, szerencsére elkerülnek az utánvétes emberkék.

Én nem is annyira a netes csalók számlájára írnám, hanem amiatt van, mert egyre többen szabadulnak rá az netes kereskedelemre. Itt most nem megbántani akarok senkit, de régebben nem volt az, hogy minden második vásárló 0-5 értékelés közötti, nem lehet felvenni velük a kapcsolatot, nem képes elolvasni a termékleírást, nem tud rendesen e-mailt használni, online bankolni stb (kedvencem például amikor több heti nyögvenyelős levelezés után, utalná az árat + postaköltséget, a postázásra ő beszél rám, eredetileg csak személyesre hirdettem, törékeny. Tehát végre utal, csak éppen a pontos leütési árat. ezután következik újabb másfél hét levelezés, mert telefonon nem érhető el, mire felfogja, hogy akkor a küldési költség is kéne)

És ez a vásárló tipus nem tudatos fajta, más (sokszor szintén hozzá nem értő) véleményekre támaszkodik, és fél a "hekkerektől meg a csalóktól" ezért mindent utánvéttel akar venni, mert így érzi magát biztonságban.

Még mindig nem rosszindulat, de ugyanez a vásárlófajta az, aki ezen irreális félelme ellenére képes lecsapni gyanútlanul a piaci ár 50%-áért árult okostalafonra, márkásruhára, stb-re, majd csodálkozni, ha hamisítványt kap.

Ahogy az ebay is kezd teret hódítani, azak a jótétlelkek kezdenek arrafele is terjedni, tele is vannak a fórumok a kérdéseikkel, hogy amerikából hogy lehet utánvéttel rendelni :)


Én személy szerint kerülöm azokat, akik utánvétet akarnak akkor is ha nincs feltüntetve, problémás vásárlók, nem éri meg.


Bocs ha hosszú lett.

2011. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ÉN itthonról nemigen rendelek semmit, de a külföldről érkező csomagjaimat a magyar posta vagy:


- összetörte

- szétbarmolta

- szétlopta

- 3 nap alatt beérkezett az országba NO-ból aztán 2 hét alatt ért fel pestre...


10/8-at.


Érdekes módonon mióta hanyagoltam a postát és csak csomagküldővel kértem mindent összesen 1 db csomaggal volt gond, azzal is az, hogy mivel én nem tudtam átvenni nem adták be a másodlagos címként megjelölt címre, hanem értesítőt dobtak be (tehát gyk. semmi komoly).


Utoljára múlt héten tette nálam a MPL a tiszteletét egész nap vártam egy sürgősségi csomagot, ami meg is jött csak a kedves kollega b@szott becsöngetni, bevágta az értesítőt és elhúzott mielőtt leértem volna a kapuig...

2011. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sajnos meg tudom erositeni azt hogy az MPL kezbesito sokszor eleg hanyagok, es meg ertesitot sem dobnak be, vagy visszadatumozva 1-2 nappal. De ez meg a jobbik eset. Persze sokszor ey amiatt is lehet (budapesten) hogy nagy az aznapi forgalom, es egyszeruen nincs kedvuk kivinni a csomagot / levelet (foleg ha nagyobb terjedelmu), mert akkor mar tobbszor kene fordulni. Ez van. :( Az utanvetet meg en sem szeretem, de az arat mindenhol feltuntetem, jol lathatoan. Ha valaki meg barom, az kapja a negativot, meg megy a mail a vatera / teszvesz /miegymas email cimere is bizonyitkeknak.
2011. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem is lehet csodálkozni,mert újabban sok a csaló,a dobozban telefon helyett egy kiló cukor van.Lekéri a pénzt és áru sehol.Ezekkel a trükkel lejáratják a normálisan kereskedőket.Tiszta rabló világ van.A hírdetésre pl.eljön szétnéz és utána eljönnek betörnek és még a kutyát is magukkal viszik.Ilyen világ lett sajnos.
2011. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!