Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tiszteletem! Régóta gondolkozo...

Tiszteletem! Régóta gondolkozom rajta, hogy akácerdőt szeretnék telepíteni?

Figyelt kérdés

Földterület lenne rá, nagyjából 10-11 ha. Hogy lehetne hozzákezdeni az egészhez? Leginkább a szakmai dolgok érdekelnének, talajelőkészítés, ültetés, első pár év. Régebben találtam 1 remek honlapot, de most már nem találom sehol. Milyen egyéb költésgekre lehet még számítani? Előre is köszönöm!

Üdv


2011. márc. 26. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

"Milyen egyéb költésgekre lehet még számítani?"


Széthordják a cigányok ősszel a fűtési szezon előtt ha nincs fegyveres őröd...

2011. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyáron az egyik ismerősöm gondolkodott ilyesmiben, megkért nézzek utána a net-en, hogy a telepítéshez szükséges költségekre van-e valami EU-s pályázati lehetőség.

Akármerre kutattam, mindenütt valami olyasmibe botlottam, hogy az EU-s pénzeket csak olyanok pályázhatják, akik tagjai valamelyik "Erdőgazdasági Társulás"-nak és biztosított náluk a megfelelő szakmai végzettségű irányító személy, stb.


Az ismerősöm kb. ekkora területtel rendelkezik, de a nagyon durva számításaink szerint is min. 20,0 millió Ft kell a telepítés + kerítés. De azt csak gyanítjuk, hogy a földterület bevizsgálása (az EU-s hitelhez biztosan kell a föld-minőség vizsgálat) valószínű több százezer Ft.


Az akácnak inkább 5 év, mint 3 kell ahhoz, hogy minőségi erdő legyen belőle (eladható méretű rönkök legyenek benne) és valóban kérdés, hogy meg tudod-e nevelni, meg tudod-e védeni ennyi ideig.


Keress a net-en Erdőgazdasági Társulást, talán többet tudnak mondani ezzel kapcsolatban.

2011. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 27. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősnek van akácerdeje, jó gyorsan nő, de panaszkodik rá, hogy kiszívja a talajból a tápanyagokat, és egy után használhatatlanná teszi.
2011. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!