Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megeri egyaltalan vallalkozni?

Megeri egyaltalan vallalkozni?

Figyelt kérdés
Ha a vallalkozo EVA-s, ugyebar fizeti a bevetelei utan a 25%-os eva-t + a jarulekait, amit ha a minimalber 2x-e utan fizet enyhen szolva sem keves...mibol el meg a vallalkozo? Evas adozo tudja valamivel csokkenteni ezeket az adoteteleket?
2009. márc. 4. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egyéni vállalkozó vagyok és az első válasz, amit erre a kérdésre adni szoktam: -Miért tömjem a munkáltatóm zsebét, ha tömhetem a sajátomat?! :)


A vállalkozói létnél nem létezik jobb. Akkor kelek, amikor én akarok, akkor fekszem, amikor én akarok és ha reggel kiesik a kezemből a kávés kanál, akkor nem dolgozom, mert "csak".

De komolyra fordítva a szót, egy vállalkozó rendszerint nem 150-200ezer forintokat keres (ha csak nem olyan kis buta, hogy utcaseprő, vagy műanyagpohár-összetakarító), hanem súlyos százezreket, akár 1-2 milliót. Ehhez pedig nem is kell sokmilliós vállalatot üzemeltetni, vagy színesfémfeldolgozó-üzemet felépíteni. A szellemi termékeket, szellemi tevékenységet egyre jobban megfizetik. Én magam biztosítási ügynöki tevékenységet folytatok, igaz, inkább a nyugdíj célú megtakarításokkal keresem fel az embereket, ezzel szívesebben foglalkoznak, mint egy esetleges halál következményeivel. Nem fogok kérkedni, de nem nagyon kell aggódnom válságok, leépítések, adók, meg kölcsönök miatt. Mindegy, hogy "szegfű, vagy narancs". Nincs főnök, aki zaklasson, nincs beosztott, aki nyavajogjon, élek, mint hal a vízben. Az ember nem is képzelné, mennyi mindenben lekorlátozták, visszafogták, beskatulyázták, amíg el nem kezd valóban önmagáért dolgozni.

Megéri.

EVA-s adózónak meg nem kell csökkentenie semmit, ha valóban jól működő vállalkozása van. Havi 6-800ezer esetén ugyanis marhára nem érdekli az a minimál 2x-ese.

2009. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így van ám:)) Esetleg Bt.-ben is gondolkodj, valóban jól számolsz, nem sok minden marad ha becsületes vagy.
2009. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!