Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kiegészítő tevékenységű...

Kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó oep bejelentkező nyomtatványt hol lehet letölteni?

Figyelt kérdés
Kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó lettem néhány napja. Vállalkozói igazolvány megvan, apeh és helyi adó bejelentkezés megvan. Az oep bejelentkezésnél viszont elakadtam. Nem találom azt a nyomtatványt amin bejelentkezhetnék, amit találtam arra meg az van írva csak cégeknek, egyéni vállalkozóknak nem. Bemenni nincs időm az egészségbiztosítóhoz, mindenképp postán küldeném be. Hol találok erre megfelelő nyomtatványt?
2009. márc. 9. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az OEP-hez már nem kell külön bejelentést küldeni. Az APEH-hez elég és az önkormányzathoz.
2009. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom az OEP -hez is be kell jelentkezni, szóval a kérdést továbbra is fenntartom.
2009. márc. 10. 07:59
 3/9 anonim ***** válasza:
az OEP jelentés kb. három éve megszűnt. Az apeh-hoz jelented a jogviszonyt 09T1041 számú nyomtatványon. Az apeh ennek a nyominak a tartalmát adja át az OEP felé. DE! Nem mindegy, hogy kiegészítő tev. vállalkozó vagy -e (ez ugyanis nyugdíj melletti vállalkozást jelent), vagy másodállásos vállalkozó (ez munkaviszony melletti vállalkozást jelent). Ha kieges vagy, akkor nem kell a T1041. Ha másodállásos, akkor igen.
2009. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt a kérdésben nem arról a bejelentkezésről van szó, amikor valaki bejelentkezik mint járulékfizető, vagy bejelenti az alkalmazottját. Arra valóban a fent említett nyomtatvány szolgál. Erre nincs is szükségem, mivel kiegészítő tevékenységű leszek.


A kérdés tárgya az a bejelentkezés, amit az oep felé kell tenni, mint foglalkoztató (lehetséges foglalkoztató).


Miután a könyvelőmmel égen földön nem találtunk nyomtatványt felhívtuk az oep -et, akik postafordultával ígérték a nyomtatványt.


Tehát ez egy másik bejelentési kötelezettség, és továbbra is létezik.

2009. márc. 12. 08:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az oep honlapján a kérdéses nyomtatvány még mindig fennvan, de már nem alkalmazandó! Valamikor anno ezt két példányban kellett beküldeni, amiből egyet visszakaptál érkeztetve, rajta a TB törzsszámoddal. Na majd most is beküldöd, az OEP meg cseszik neked visszaküldeni.

A könyvelődhöz gratulálok.

(Amúgy magam is az vagyok, önálló könyvelő céggel, immáron 15 éve.)

2009. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem érheti kritika a könyvelőt, hisz az oep is azt a tájékoztatást adta, hogy az említett bejelentkezés szükséges és küldik a nyomtatványt.


Ha meg nem kell beküldeni akkor minek küldenek nyomtatványt?


Ezek szerint a gratuláció az oep -et illeti.


Sorry, ha próbálok jogszerűen eljárni, tudom az én hibám.


Pár éve ezeket még magam elintéztem amikor hasonló cipőben jártam, két óra alatt végigjártam minden hivatalt amit kellett, de most annyira megkönnyítik a vállalkozások helyzetét, hogy a hátsóm a földhöz verem örömömben.

2009. márc. 13. 08:16
 7/9 A kérdező kommentje:

Megvan a bejelentő lap.


Miután kézhez kaptam, a konkrét megnevezés alapján kerestem rá és meg is találtam:


www.magyarorszag.hu/ShowBinary/repo/root/mohu/allampolgar/dokumentumok/BEJELENTOLAPBV0501.doc


Az oep nálunk mindenesetre nem tud róla, hogy ezt eltörölték volna, az üres nyomtatványt meg is kaptam tőlük postán.

2009. márc. 16. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Légyszi tájékoztass majd minket, hogy ha beküldted utána mi történt? Mit reagált az OEP. Én is könyvelő vagyok, de már évek óta nem használjuk ezt a nyomtatványt, tudomásom szerint nem kell, az OEP sem hiányolta. Az adatokat átveszik az okmányirodáktól, vagy az APEH-től. Kérlek irjál kommentet ha új dolgot tudsz! Köszi!
2009. márc. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


A kérdéses nyomtatvány egyik példánya a tegnapi napon visszaérkezett hozzám az oep által aláírva, lepecsételve.


Innentől fogva gondoljon mindenki amit akar :)

2009. ápr. 7. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!