Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy vállalkozó üzletében...

Egy vállalkozó üzletében vagyok eladó, mikor büntethetnek, bírságolhatnak ha jönnek valamilyen ellenőrök, milyen papíroknak kell meglenniük?

Figyelt kérdés
A vállalkozás nem az enyém hanem a főnökömé, én csak értékesítem, eladom a termékeket az üzletben. Az üzletben milyen hiányosságok, milyen papírok, iratok hiánya miatt kaphatok én pénz büntetést? Vagy csak azt bírságolják meg a hiányosságok miatt akié a vállalkozás vagy engem eladót is érhet valamilyen büntetés? Honnan tudjam, hogy bejelentett munkavállaló vagyok-e? A főnökömnek vagy nekem vagy mindkettőnknek be kell jelenteni a munkaügyi központban és az APEH-nél, hogy nála dolgozom? Az baj ha a főnök nem adta oda a munkaszerződést de dolgoztat? Jöhet valami ellenőr aki kéri a munkaszerződést vagy nyugtát vagy még miket kérhetnek egyáltalán? Milyen ellenőrök szoktak menni ellenőrizni a vállalkozásokhoz, üzletekbe és miket kérnek számon, miért jár pénz bírság?
2011. máj. 10. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Az baj, ha nincs a te kezedben (is) munkaszerződés eredeti példánya. Ellenőrzéskor ha ezt nem tudod felmutatni, akkor személy szerint téged (jogszabály szerint) 50.000.- Ft-ra bírságolhatnak, a főnöködet pedig 200.000.- Ft-ra. Ez esetben ugyanis "kapásból" fekete foglalkoztatásnak minősítik.


A többi - esetleges - hiányosságokért a főnöködet birságolják, téged nem!

Hogy miket kérhetnek? (Attól függ, honnan érkeztek az ellenőrök: apeh, ANTSZ, Munkavédelmi Felügyelet, Fogyasztóvédelem, Tűzoltóság, stb.)

Talán a főnöködet kellene először megkérdezned, mert az ő feladata, felelőssége, hogy minden ott legyen, amit a felsorolt hatóságok egy ellenőrzésnél kérhetnek.

Ha ő sem tudja, kérdezze meg a könyvelőjét (nagyon sok a lista), azért fizeti.

2011. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!