Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszemélyes kft-t hozok...

Egyszemélyes kft-t hozok létre, de az ügyvezetést a páromra bíznám, megoldható ez így?

Figyelt kérdés

Gondolom megbízási szerződést írunk...

Minél kisebb kiadásokat szeretnénk elérni, mi az a díj, amivel a megbízott ügyvezetőt illeti?

Mi az előnye és hátránya?


2011. máj. 20. 06:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A dolog ott kezdődik, hogy fizeted az ügyvédet tehát kérdezd meg tőle. Könyvelőt is keresni illik lehetőleg még a cég megszületése előtt, tudom, ez pénzbe kerül. A minél kisebb kiadásokat, és a mi után mi várható cimű fejezetet pedig csak az adott tevékenység és összes körülmény ismeretében lehet megmondani. Ehhez kell a jól felkészült könyvelő ....
2011. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kft léthehozást nem lehet meguszni jogász közremüködése nélkül. A társasági szerződésben az ügyvezetésről is rendelkezni kell.. és ebben az okiratban kellene be venni.
2011. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem vagyok annyira otthon a témában, de mi asszem úgy tanultuk, a megbízásos szerződést az apeh baromi könnyen kiszúrja, hogy az nem az, hanem munkaszerződés. Ezt úgy értem, hiába az van ráírva, hogy megbízásos szerződés, ha te rendszeresen nemtommilyen munkaidőben foglalkoztatod, akkor az már munkaszerződésnek számít. És még meg is bírságolnak. Valami olyasmi a szabály, hogy a tartalom számít, nem a megnevezés. De azért ne csak erre hagyatkozz, kérdezz profit is:)
2011. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!