Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Családi vállalkozásra próbájak...

Családi vállalkozásra próbájaként internetes értékesítés legális? Vagyis:

Figyelt kérdés

Tudok kerámia-köcsögöket készíteni, a férjem meg fonott kosarakat, de egyelőre nem szeretnénk vállalkozást indítani, mert nem tudjuk, hogy megérné-e. Tehát csak ráérős időnkben, hobbiból szeretnénk gyártani és havonta néhány darabot (20-40) eladni. Ezért szeretnénk neten eladni, reklámozni magunkat.


Lehet ilyet csinálni? Például blogon kiírni, hogy ezt csináltam, eladó. Vagy saját honlapon akár. Törvényes ez? Vagy megbüntethetnek érte?

Kis értékű és kis mennyiségű forgalom lenne, ha lenne.


2011. júl. 18. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Kell rá vállalkozás, legalább egy bt. vagy egyéni vállalkozás, és számlát kell tudni adni, ami után adózni kell.
2011. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozzatok a Vaterán.
2011. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
adószámos magánszemélyként is végezhető ilyen tevékenység, amennyiben nem webshopot üzemeltettek, hanem a vatera/teszvesz/ebay és társai oldalakon értékesítetek
2011. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 komasa ***** válasza:

Én nem olvastam végig, de hátha lesz benne valami használható.

[link]

2011. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Én fazekas vagyok. Hol égetsz? Van saját kemencéd Hol szerzed be a mázakat, az agyagot?

(Privát üzijeimet nem tudom megnézni).


www.meska.hu-n szoktam látni ilyenekt ez direkt kézműves értékesítő oldal.

2011. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

aukciós portálokon próbálkozz.

próbának szerintem jó.

2011. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!