Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy jó ötletem vállalko...

Ha van egy jó ötletem vállalkozásra, de "rengeteg" pénz kell hozzá, akkor hogyan álljak neki megvlósítani? --> Melyek a lépései komoly pénzügyi befektetéssel járó vállalkozás beindításának (folyamat)?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kezdj el bármit dolgozni, ahova felvesznek és jól fizet, és tegyél félre megtakarításként. A papírod megvan hozzá?
2009. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egészen más munkakörben dolgozom most, van vállalkozásom, de megtakarításom nincs, csak ötletem van. Arról már halottam, hogy a jó ötletekre ugranak a befektetők, de kivel vegyem fel a kapcsolatot?
2009. szept. 11. 12:35
 3/9 A kérdező kommentje:
sajnos a "félrerakom a pénzt és gyüjtöm" nem működik, mert kb 100-250 mFt-os befektetésről van szó.
2009. szept. 11. 12:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az összes létező bank megfinanszíroz egy olyan befektetést, amely igazolhatóan sok hasznot hoz neki és tulajdonképpen semmi kockázata nincs.

Az ötlet amúgy önmagában kevés. Egy korrektül kidolgozott üzleti terv kell, a megvalósítás részletes levezetésével együtt. Mit, miért, hogyan és ez miért éri meg a befektetőnek.

Ha tényleg jó és ÉLETKÉPES, megvalósítható az ötleted, fogsz finanszírozót találni hozzá. De ha te semmivel nem szállsz bele, akkor hamar a "két szék közül a padlóra" jutsz. Mert a befektetői csoportnak érdeke lesz tőled megszabadulni.

2009. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van tanulmányi papírod, amatőrként elkezdhetsz valami, és meglátod, mennyire érdekli az embereket, vagyis mennyire piacképes. Vállalkozóit úgyse adnak ki már tanulmányi papírok nélkül. Pl. ha te egy informatikai céget szeretnél, de közgazdasági papírod van és informatikai nincs, akkor vagy el kell végezned egy informatikai képzést is, vagy kell alkalmaznod legalább egy embert, akinek van befejezett informatikai végzettsége.
2009. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, csak óvatosan bánj ezzel. Igen hamar ellophatják az ötleted, aztán a padlón végzed.
2009. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, a sok-sok választ és tanácsot köszönöm szépen, sajnos én is attól félek, hogy a finanszírozó "érdeke", hogy az ötletet kiadjam én meg hoppon maradok. Persze lehet, hogy én vagyok laikus, de elviekben ilyen befektetésekkor készül elég komoly szerződés, ami az én érdekeimet (is) védi. Csinálnék részletes üzlettervet is, csak nem tudom hogyan fogjak bele. A vállalkozási oldalon pedíg - szerintem - egy megfelelő végzettséggel rendelkező partner elegendő a vállalkozási engedély megszerzéséhez. De a kérdés még mindíg az, hogy hol kezdjem, vagy létezik-e olyan tanácsadó (lebonyolító) cég aki ilyesmivel foglalkozik?
2009. szept. 11. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, minden nagy ötletnek vannak jogvédő szervezetei. Először azoknak nézz utána, hogy a te ötleteidet hogyan tudnád levédeni. Azt anélkül is megteheted, hogy belevágnál a vállalkozásba, ha már van egy "mintamunkád", amit mondjuk max. a legközelebbi ismerőseid láttak, és nem gondoltak totál hülyének miatta. Felkeresed az illetékes szerveket, és levédeted az ötletedet. Ennek persze ára van, de onnantól te védve vagy még akkor is, ha először amatőr szintű kis munkákkal indulsz el, és teszteled az igényt, hogy mire meglesz a pénzed is, tudd, mennyire lenne tényleg nagy ötlet. Minden NAGGYÁ vált ötletgazda kicsiként, amatőr méretű próbálkozásokkal (és nagy álmokkal) kezdte, csak hogy néhányat írjak, akiket ismerhet mindenki: Bill Gates, Walt Disney, Mozart, Elvis... stb.
2009. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm szépen tanácsaitokat, rendkívűl sokat segítettetek!!! Megfogadok mindent, főleg, hogy először kicsiben kezdem, azt majd meglátjuk mi lesz, illetve mindenképp igyekszem levédetni az ötletet. Jó hétvégét mindenkinek!
2009. szept. 12. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!